Pirmavo 27 minutes

2014 01 16 21:35
J.Dentmono (dešinėje) rezultatyvumo vakar neužteko. Aliaus Koroliovo nuotrauka

Kauno "Žalgirio" krepšininkai Eurolygos TOP 16 etapo varžybose patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Vakar F grupės rungtynėse Lietuvos čempionai namie 78:87 (25:19, 21:19, 17:25, 15:24) pralaimėjo Tel Avivo "Maccabi" komandai iš Izraelio, kuriai tai buvo trečioji pergalė iš eilės.

Prieš rungtynes žalgiriečių treneris Saulius Štombergas kalbėjo, kad norint mesti iššūkį tokioms komandoms, kaip "Maccabi", būtina gerinti pataikymo procentą ir agresyviau žaisti puolime. Mat per pirmąsias dvejas rungtynes su Miuncheno "Bayern" ir Maskvos CSKA "Žalgiris" pelnė atitinkamai 66 ir 62 taškus. Savo normą kauniečiai surinko dar ketvirto kėlinio pradžioje, bet pergalei prieš svečius to nepakako.

Taikliai atakuodami, šeimininkai pirmame kėlinyje nutolo 20:11, o po to nuolat pirmavo 4-8 taškų skirtumu.

Po ilgosios pertraukos "Maccabi" greitai panaikino atsilikimą, o 27 minutę pirmą kartą išsiveržė į priekį - 58:57. "Žalgiriui" dar pavyko kelis kartus persverti rezultatą, bet lemiama atkarpa rungtynėse buvo nuo 34 iki 36 minutės. "Maccabi" spurtavo 8:0 ir atitrūko 76:71. Izraelio vicečempionai išlaikė persvarą, o prieš pat finalinę sirengą jų pergalę vainikavo Tyrese'o Rice'o tritaškis - 87:78.

Pergalę Kaune "Maccabi" pasiekė ir be savo aukštaūgio Sofoklio Schortsaničio pastangų, kuris negalėjo rungtyniauti dėl čiurnos traumos.

Kitą penktadienį "Žalgiris" Rusijoje susitiks su Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komanda.

STATISTIKA

"Žalgiris" - "Maccabi" 78:87 (25:19, 21:19, 17:25, 15:24)

P.Jankūnas ir J.Dentmonas - po 21, K.Lavrinovičius 10, T.Dimša 8, V.Lipkevičius ir R.Javtokas - po 6, A.Milaknis 3, K.Vecvagaras 2, T.Klimavičius 1;

T.Rice'as 20, D.Smithas 15, J.Shawnas, A.Tyusas ir Y.Ohayonas - po 10, R.Hickmanas 9, D.Blu 8, J.Inglesas 4, G.Pnini 1.

Dvitaškiai 20/38 (52 proc.) ir 21/42 (50), tritaškiai 11/27 (40) ir 11/25 (44), baudų metimai 5/6 (83) ir 12/17 (70). Atkovoti kamuoliai 38 ir 29, perimti kamuoliai 2 ir 8, klaidos 17 ir 7, rezultatyvūs perdavimai 19 ir 20.