Pirmieji „Prienus“ patiesė „Pieno žvaigždės“

2013 01 20 10:07
Scanpix nuotrauka

Be pralaimėjimų Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žengusi „Prienų“ (11-1) ekipa pirmą kartą šį sezoną suklupo Pasvalyje. Šeštadienį Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išvykoje 77:82 (16:20, 17:23, 19:25, 25:14) netikėtai nusileido „Pieno žvaigždžių“ (6-6) krepšininkams.

Prieš Naujuosius metus prie „Pieno žvaigždžių“ komandos vairo stoję Mindaugas Lukošius ir Mantas Šernius su naujuoju savo klubu iškovojo trečiąją pergalę paeiliui. Pasvaliečiai dukart laimėjo Lietuvos pirmenybėse bei sykį – Baltijos krepšinio lygoje.

Tuo tarpu „Prienų“ ekipa šį sezoną patiesė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus. Be prieniškių tai padarė tik Kauno „Žalgirio“ ekipa.

Be traumuoto Siimo Sanderio-Venės ir iki sezono pabaigos iškritusio Žygimanto Janavičiaus kovoję prieniškiai nuo pirmųjų mačo minučių nesugebėjo apsiginti nuo varžovų atakų ir leido jiems išsiveržti į priekį.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Pasvalio ekipa buvo susikrovusi net 19 taškų pranašumą (75:56), tačiau „Prienų“ ekipa nenuleido rankų ir surengusi galingą spurtą 17:3, likus žaisti mažiau nei pusantros minutės, priartėjo iki penkių taškų (73:78).

Netrukus verždamasis po krepšiu kamuolį pametė Trevonas Hughesas, o kitoje aikštės pusėje iš po krepšio pataikęs Arnas Labuckas nukirpo deficitą iki 3 taškų (75:78).

Vis dėlto labiau priartėti „Prienų“ ekipai nepavyko. Svarbiausiomis minutėmis Gytis Sirutavičius neklydo prie baudų metimo linijos, o prieniškių tritaškiai skriejo pro šalį.

„Pieno žvaigždės“: Gytis Sirutavičius 19, Tyrellas Biggsas 13, Trevonas Hughesas 12 (7 atk. kam.), Vaidas Čepukaitis 11.

„Prienai“: Gediminas Orelikas 19 (12 atk. kam.), Arminas Urbutis 14, Artūras Milaknis 14, Arnas Labuckas 12, Gintaras Kadžiulis 11.

"Nevėžis" išliejo pyktį ant "Sakalų"

Gintaro Leonavičiaus treniruojama Kėdainių „Nevėžio“ (6-7) ekipa nutraukė nesėkmių Vilniaus „Sakalams“ (3-10) seriją. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mače namie „Nevėžis“ varžovams iš Vilniaus nepaliko vilčių 78:55 (20:7, 18:12, 20:20, 20:16).

Šį sezoną kėdainiškiai „Sakalams“ buvo pralaimėję pirmuosius tris žaistus mačus, todėl šįkart nuo pirmųjų susitikimo minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Rungtynes galingu spurtu 20:3 pradėję „Nevėžio“ krepšininkai užtikrintai pirmavo visą susitikimo laiką. Baigiantis ketvirtajam kėliniui jų pranašumas siekė net 26 taškus (78:52).

Svečiai krepšį atakavo vos 29,8 proc. taiklumu. Tuo tarpu aikštės šeimininkai dvitaškius metė net 59,5 proc., o tritaškius – 47,1 proc. taiklumu.

„Nevėžis“: Tomas Černeckis 18, Vytenis Jasikevičius 14 (10 atk. kam.), Tony Bishopas 11 (10 atk. kam.), Darius Šilinskis 10 (8 atk. kam.).

„Sakalai“: Justas Sinica 17 (7 atk. kam.), Žygimantas Šeštokas 13, Rolandas Matulis 12 (7 atk. kam.), Jokūbas Gintvainis 10.

"Šiauliai" užtikrintai įveikė "Palangą"

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo „Šiaulių“ (7-4) komanda. Gedimino Petrausko auklėtiniai namie 106:81 (23:21, 28:21, 29:16, 26:23) sutriuškino be pergalių liekančią „Palangos“ (0-12) ekipą.

Pusantro kėlinio lygiai su varžovais kovoję palangiškiai įpusėjus antrajam ketvirčiui paleido šeimininkus į priekį.

Solidų pranašumą įgiję šiauliečiai pajūrio komandos arčiau nebeprisileido bei ėmė ją triuškinti. Baigiantis trečiajam kėliniui aikštėje pasirodęs „Šiaulių“ aukštaūgis Ovidijus Galdikas per 12 minučių pelnė 9 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir apdalijo varžovus 5 blokais.

„Šiauliai“: Aurimas Kieža 21 (8 atk. kam.), Papa Dia 19 (7 atk. kam.), Laurynas Samėnas 12, Vytautas Šulskis 11.

„Palanga“: Parrishas Brownas 22 (9 atk. kam.), Modestas Kumpys 18, Mantas Mockevičius 14.