Pirmoji pergalė vėl įžiebė viltį

2008 12 20 0:00
Sporto halė ne sykį pratrūko audringais plojimais po įspūdingų D.Šalengos skrydžių.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Kauno "Žalgiris" ištesėjo pažadą - savoje aikštėje nukovė Lenkijos čempionų Sopoto "Asseco Prokom" komandą ir Kalėdų išvakarėse iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje.

"Statėme statėme ir pastatėme", - po rungtynių lengviau atsiduso "Žalgirio" treneris Gintaras Krapikas. Mat "sėkmingoms statyboms" prireikė net aštuonių bandymų - pirmuosius septynis mačus kauniečiai pralaimėjo.

Netaiklūs svečiai

"Sveikinu žalgiriečius iškovojus pirmąją pergalę. Gaila, kad ją iškovojo prieš mano treniruojamą komandą. Tačiau pergalės mes nenusipelnėme. Kai toks pataikymo procentas, rungtynių nelaimėsi", - neslėpė apmaudo "Asseco Prokom" strategas lietuvis Tomas Pačėsas.

Lenkijos čempionai "Žalgirio" krepšį atakavo vos 36 procentų taiklumu - pataikė 28 iš 78 dvitaškių ir tritaškių. Per pirmąjį mačą kauniečius "skandinę" amerikiečiai Davidas Loganas bei Danielis Ewingas šį sykį nuvylė saviškius; pirmojo tik 5 metimai iš 21 pasiekė tikslą, antrojo - 6 iš 18.

Sopoto ekipai pralaimėti palyginti nedideliu skirtumu prieš 50 proc. taiklumu tritaškius svaidžiusį "Žalgirį" pavyko tik dėl geros kovos po krepšiu - "Asseco Prokom" atkovojo net 47 kamuolius ir dažnai kartojo metimus. Vien Patas Burke'as sugriebė 20 kamuolių.

Tiesa, šeimininkai neleido svečiams per daug įsisiautėti - kauniečiai varžovų metimus blokavo net 12 kartų, iš jų 7 sykius pasižymėjo vidurio puolėjas Lorenas Woodsas.

"Turbūt jie nežinojo, koks mano ūgis. Be to, esu visai neblogas kamuolių blokuotojas", - po rungtynių šypsodamasis dėstė 216 cm ūgio amerikietis.

Iššvaistė pranašumą

Žalgiriečiai jau pirmosiomis susitikimo minutėmis parodė, kad siekia tik pergalės. Pakiliai žaisdami jie atitrūko 18:7, po Sporto halės numylėtinio Eurelijaus Žukausko metimo pirmavo 23:14. Tačiau vėliau šeimininkai penkias minutes nepelnė nė taško. "Asseco Prokom" tuo metu išsiveržė į priekį 26:23. Apylygė kova vyko iki pertraukos. Po jos "Žalgiris" varžovus pribloškė tritaškių lavina ir ėmė tolti. Kai 37-tą minutę tritaškį pataikė Jonas Mačiulis, žiūrovus apėmė ekstazė - 79:60. Tiesa, paskutinėmis minutėmis kauniečiai kiek sumažino apsukas ir leido Sopoto klubui priartėti. Po finalinio teisėjo švilpuko komandas skyrė 11 taškų - 79:68.

SLUC žaidžia padrikai

Pergalė sustiprino Lietuvos čempionų viltis kovoti dėl kelialapio į "Top 16" turnyrą. Kitose rungtynėse sausio 8 dieną Kaune žalgiriečiai privalės nugalėti Nansi SLUC ekipą (Prancūzija) bent 14 taškų persvara.

"Gaila, kad leidome "Asseco Prokom" ištirpdyti mūsų pranašumą. Jei būtume jį išsaugoję, prieš SLUC pakaktų pergalės minimaliu skirtumu, - apgailestavo G.Krapikas. - Bet svarbu, kad pagaliau laimėjome, nes jautėme didelį spaudimą. Dabar viskas mūsų rankose. Stengsimės nepaleisti savo šanso."

T.Pačėsas pridūrė, kad kauniečiams įveikti Nansi komandą bus sunku: "Prancūzai nenuspėjami, žaidžia kaip laukiniai - skuba, bėga, meta, krinta ant žemės, keliasi, vėl bėga - žaidžia kaip be galvos. Iš jų visko galima tikėtis."

"O mes dar nepasiduodame. Kitame ture žaisime namie su "Barcelona". Mėginsime laimėti ir prasibrauti į kitą etapą", - tvirtino "Asseco Prokom" vairininkas.

Kauno "Žalgiris" - Sopoto "Asseco Prokom" 79:68 (23:17, 14:18, 26:19, 16:14). P.Jankūnas 23 (5/5 dvit., 3/3 trit.), D.Šalenga 20, J.Mačiulis 11, M.Kalnietis 10, L.Woodsas 7 (14 atk. kam., 7 blokai), Ž.Janavičius ir A.Milaknis po 3, E.Žukauskas 2, Š.Vasiliauskas ir T.Klimavičius taškų nepelnė; P.Burke 18 (20 atk. kam.), D.Ewingas 16 (4/13 dvit., 2/5 trit.), D.Loganas 14 (4/15 dvit., 1/6 trit.), R.Burrellas 6, A.Nesovičius 4, K.Archibongas ir P.Zamojskis po 3, A.Hrycaniukas ir F.Dylewiczius po 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 16/37 (43 proc.) ir 25/63 (40), tritaškiai 11/22 (50) ir 3/15 (20), baudos 14/17 (82) ir 9/14 (64). Kamuolys atkovotas 38 ir 47, rezultatyviai perduotas 11 ir 6, perimtas 8 ir 8, prarastas 12 ir 12, blokuotas 12 ir 0 kartų.