Pirmose sezono rungtynėse J.Valančiūnas dominavo po krepšiais

2013 10 31 8:58

Toronto „Raptors“ (1-0) ir Hiustono „Rockets“ (1-0) krepšininkai nesugadino savo sirgaliams naujojo NBA sezono atidarymo šventės – abi ekipos su lietuviais šventė pergales namuose.

Tiesa, lietuvių indėlis skyrėsi lyg diena ir naktis. Jonas Valančiūnas pasirodė starto penkete ir kartu su „Raptors“ dominavo po krepšiais, o Donatas Motiejūnas pirmosiose rungtynėse nežaidė.

Su Bostono „Celtics“ (0-1) žaidusi „Raptors“ ekipa dominavo trečiajame kėlinyje (60:44), bet krito į duobę ir atsiliko (71:74). Šeimininkus išgelbėjo dar vienas spurtas (90:80). Rungtynes jie laimėjo rezultatu 93:87 (21:26, 28:11, 22:34, 22:16).

Pagrindinė „Raptors“ pergalės priežastis – kova dėl kamuolių. Šeimininkai ją laimėjo įspūdingai – 48 prieš 33, o prie to svariai prisidėjo ir J.Valančiūnas, sugriebęs 11 kamuolių.

Per 31 minutę vidurio puolėjas iš Lietuvos dar surinko 8 taškus (4/9 dvit.), išrašė 2 blokus, bet padarė 3 klaidas ir 4 pražangas.

„Raptors“: Rudy Gay 19 (8 atk. kam., 5 kld.), DeMaras DeRozanas (5 kld.) ir Amiras Johnsonas – po 13, Kyle'as Lowry 11 (8 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) ir Landry Fieldsas – po 8, Tyleris Hansbrough 7 (12 atk. kam.).

„Celtics“: Jeffas Greenas 25, Brandonas Bassas 17, Vitoras Faverani 13, Krisas Humphriesas (9 atk. kam.) ir Avery Bradley – po 8.

Rungtynių reportažas:

D.Motiejūnui NBA sezonas prasidėjo dviprasmiškai. Jo atstovaujama „Rockets“ ekipa pabėgo ketvirtajame kėlinyje nuo Šarlotės „Bobcats“ (0-1) – 96:83 (17:19, 28:20, 22:22, 29:22), tačiau aukštaūgis iš Lietuvos taip ir nepakilo nuo suolo. Toks buvo vyriausiojo trenerio Kevino McHale‘o sprendimas.

Fantastiškai „Rockets“ ekipoje debiutavo vidurio puolėjas Dwightas Howardas. Jis pirmajame mače atkovojo net 26 (!) kamuolius.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 21, Francisco Garcia 19, Dwightas Howardas 17 (26 atk. kam.), Jeremy Linas 16, Chanleris Parsonsas 10.

„Bobcats“: Joshas McRobertsas 15, Ramonas Sessionsas 14, Alas Jeffersonas 13, Kemba Walkeris 12, Geraldas Hendersonas 11.