Po 20 metų "Jayhawks" klubas susigrąžino titulą

2008 04 09 0:00
Tritaškiu pratęsimą išplėšęs NCAA čempionų Kanzaso universiteto komandos gynėjas M.Chalmersas pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju.

Po dvidešimties metų JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) čempione vėl tapo Kanzaso "Jayhawks" komanda. Jis pirmadienį finale po pratęsimo 75:68 (33:28, 30:35, 12:5) įveikė Memfio "Tigers" ekipą.

Memfio universiteto komanda rungtynių pabaigoje nesėkmingai atakavusi nuo baudos metimo linijos, paskutinėmis susitikimo sekundėmis nesugebėjo apsisaugoti nuo taiklaus Kanzaso universiteto gynėjo Mario Chalmerso tolimo metimo, o per pratęsimą irgi nesugebėjo pasipriešinti pergalės skonį pajutusiems varžovams. 20 taškų nugalėtojams pelnė Darrellas Arthuras, 18 - naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas M.Chalmersas. Memfio gretose sėkmingiausiai žaidė Chrisas Douglas-Robertsas. Jis surinko 22 taškus, o svarbų baudos metimą rungtynių pabaigoje prametęs Derrickas Rose'as pelnė 18 taškų.

NCAA finalo mačą San Antonijaus "Alamodome" arenoje pirmadienį stebėjo per 43 tūkstančius žiūrovų.

NCAA atkrintamosiose varžybose, arba "kovo beprotybėje", šiemet dalyvavo ir trys krepšininkai iš Lietuvos. Į lemiamų kovų dėl NCAA čempiono titulo etapą pateko ketvirtakursiai Arvydas Lidžius ("Saint Joseph's Hawks") ir Tomas Janušauskas ("Austin Peay Governors") bei antrakursis Karolis Petrukonis ("Clemson Tigers"). Visos trys komandos iš kovos pasitraukė jau po pirmojo rato, o lietuviai žaidė nedaug ir niekuo nepasižymėjo.