Po Baltijos turo liūdėjo tik "Šiauliai"

2008 01 21 0:00
ASK krepšininkai buvo bejėgiai prieš į pergalę vilniečius vedusį M.Petravičių.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Savaitgalį vykusiose Baltijos vyrų krepšinio lygos (SEB BBL) elitinio diviziono rungtynėse iš keturių namie žaidusių LKL (Lietuvos krepšinio lyga) elito komandų pergalę šventė trys: šalies čempionas Kauno "Žalgirio" klubas, vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Klaipėdos "Neptūnas". LKL prizininkė "Šiaulių" komanda po dramatiškos mačo atomazgos 3 taškais nusileido varžovams.

Intrigos nebuvo.

Didžiausios intrigos tikėtasi per Vilniuje vykusį mačą, kur susitiko "Lietuvos rytas" ir Latvijos čempionų ASK komanda (šalies čempionate šiuo metu ji užima 4-ąją vietą), kurios strategas - mūsų šalies vyrų krepšinio rinktinės treneris Ramūnas Butautas. Tačiau vilniečiai gana lengvai iškovojo pergalę - 85:65 (25:13, 20:17, 20:19, 20:16).

Nuo pat pradžių šeimininkai neleido varžovams įsibėgėti ir jau po pirmo kėlinuko pirmavo 12 taškų. Antrame vilniečių pranašumas vienu metu siekė net 21 tašką. Tiesa, ASK komanda į Lietuvos sostinę atvyko be kelių traumas patyrusių lyderių. Tačiau vilniečiai žaidė visa jėga ir puikiai gynėsi. Ilsėtis komandos išėjo "Lietuvos rytui" pirmaujant 45:30. Trečias kėlinukas nebuvo nuobodus, tačiau galutinis jo rezultatas iš esmės nepakito - vilniečiai pirmavo 65:49. Paskutinis rungtynių ketvirtis buvo iš anksto nulemtas - svečiai nebesugebėjo atsitiesti ir kuo nors nustebinti Eurolygoje puikiai rungtyniaujančių Vilniaus klubo krepšininkų. Jie Latvijos čempionus įveikė 20 taškų skirtumu.

"Lietuvos rytas" - ASK 85:65 (25:13, 20:17, 20:19, 20:16).

"Lietuvos rytas": A.Šležas 16, M.Petravičius 14, Ch.Eidsonas ir K.Bajramovičius - po 12, J.Jordanas ir M.Gecevičius - po 8, A.Jomantas 7.

ASK: D.Broylesas 16, E.Kalve 12, D.Bertanis 10, A.Vecvagaras 9, A.Bramlettas ir R.Grafas - po 8.

"Žalgiris" įveikė "Rock"

Šalies čempionai kauniečiai namie 87:77 (20:18, 25:12, 20:24, 22:23) nugalėjo Tartu "Rock" (Estija) ekipą su buvusiu žalgiriečiu Kęstučiu Šeštoku. Po kartaus pralaimėjimo Eurolygos turnyre Maskvos CSKA komandai šeštadienį "Žalgirio" krepšininkai norėjo reabilituotis prieš savo aistruolius. Iš pradžių jiems buvo nelengva - po pirmo ketvirčio šeimininkai pirmavo vos dviem taškais (20:18). Per antrą kėlinuką žalgiriečiai žaidė įtikinamiau ir ilsėtis išėjo pirmaudami 45:30.

Po pertraukos išsiskyrė M.Brownas, du jo tolimi metimai pasiekė tikslą ir skirtumas dar padidėjo - 51:30. Tačiau "Rock" krepšininkai nenuleido rankų, jų lyderis G.Tsintsadze per kėlinuką pelnė net 14 taškų, ir trečią ketvirtį svečiai pralaimėjo 11 taškų 54:65. Ketvirtas ketvirtis privertė kauniečius sunerimti, kai po kelių iš eilės šeimininkų klaidų ir rezultatyvių svečių atakų pastarieji prisivijo kauniečius ir atsiliko tik 2 taškais (66:68), o netrukus po G.Kulamaei tritaškio "Žalgiris" pirmavo vos 1 tašku (70:69). Laimė, rungtynių pabaigoje solidžiau žaidė kauniečiai ir dovanojo savo aistruoliams pergalę - 87:77.

"Žalgiris" - "Rock" 87:77 (20:18, 25:12, 20:24, 22:23).

"Žalgiris": M.Popovičius 18, P.Jankūnas 17, M.Brownas 15, J.Mačiulis 13, M.Kalnietis 8, D.Collinsas 7, E.Žukauskas 6,.

"Rock": G.Tsintsadze 28, M.Doroninas 13, B.Cusworthas 11, K.Šeštokas 4.

Skaudi nesėkmė

"Šiaulių" ir Rygos "Barons/LMT" mačą galima palyginti su sūpuoklėmis. Per visas rungtynes dėmesį kaustęs žaidimas baigėsi apmaudžiu šeimininkų pralaimėjimų - "Šiauliai" nusileido "Barons" ekipai, kurioje žaidžia trys lietuviai, vos 3 taškais - 91:94 (25:28, 20:19, 20:22, 26:25).

Rungtynės nuo pradžios iki pabaigos išlaikė intrigą. Pirmą kėlinuką iš svečių išsiskyrė rezultatyviai žaidęs Dainius Adomaitis, tačiau "Šiaulių" galiūnai Donatas Zavackas ir Artūras Masiulis irgi nesnaudė - jie sugebėjo persverti rezultatą. Tačiau pirmą kėlinuką vis tiek laimėjo svečiai - 28:25. Ir po permainingo antro kėlinuko šiauliečiai išėjo ilsėtis atsilikdami 2 taškais - 45:47.

Kai "Šiauliai" atsiliko 53:66, treneris Robertas Kuncaitis antrą kartą per trečią kėlinuką paprašė minutės pertraukėlės. Ji buvo naudinga - "Šiauliai" spurtavo 12:3 ir prieš ketvirtą ketvirtį atsiliko vos 4 taškais - 65:69. Vėliau įtampa nė kiek nesumažėjo.

Likus minutei iki pabaigos "Šiauliai" sumažino deficitą iki 4 taškų (86:90), o likus 23 sekundėms "Šiauliai" atsiliko tik tašku (91:92). G.Gustas vėl prametė baudą, A.Grantas nepataikė dvitaškio, o Armandas Škelė padidino skirtumą iki trijų taškų. M.Prekevičiaus tolimas metimas paskutinėmis akimirkomis skriejo pro šalį, ir pergalę (94:91) šventė Rygos komanda.

"Šiauliai" - "Barons/LMT" 91:94 (25:28, 20:19, 20:22, 26:25).

"Šiauliai": D.Zavackas 23, A.Grantas 21, G.Maceina ir M.Prekevičius - po 9, A.Masiulis 8.

"Barons/LMT": D.Alexanderis 18, A.Škelė ir G.Gustas - po 15, M.Hlebowickis 14, D.Adomaitis 12, M.Kravčenko 9, T.Nagys 8.

Klaipėdos "Neptūnas" šeštadienį namie nugalėjo "Valmieros" (Latvija) komandą.

"Neptūnas" - "Valmiera" 81:79 (21:23, 18:17, 25:11, 17:28).

"Neptūnas": J.Allenas 17, M.Runkauskas ir V.Pečiukas po 11.

"Valmiera": I.Bankevičius 19, V.Štimacas 15, C.Nashas 12.