Po metų pertraukos - tradicinis finalas

2009 04 10 0:00
"Laisvės" (J.Marmienė -viduryje) ir TEO (G.Petronytė - kairėje) lyderių kovą laimėjo vilnietė.

Vilniaus TEO krepšininkės gana lengvai įveikė Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio varžoves ir finale po metų pertraukos vėl kausis su daugkartine šalies vicečempione Marijampolės "Arvi".

Titulą ginanti daugkartinė LMKL čempionė TEO komanda pusfinalyje du kartus nugalėjo Kauno "Laisvę" bei laimėjo seriją rezultatu 2:0.

Finalai - kitą savaitę.

Po metų pertraukos LMKL finalo serijoje iki trijų pergalių TEO žaidėjos kovos su "Arvi" krepšininkėmis. Pirmosios finalo rungtynės įvyks balandžio 15 dieną Vilniuje. Mažasis finalas prasidės diena anksčiau - balandžio 14 dieną. Čia dėl trečiosios vietos kovos Klaipėdos "Lemminkainen" ir "Laisvė".

Trečiadienį per antras pusfinalio rungtynes TEO svečiuose 83:57 (21:8, 11:17, 26:12, 25:20) sutriuškino "Laisvę". 23 taškus nugalėtojoms pelnė ir 14 kamuolių atkovojo Gintarė Petronytė, 17 taškų surinko Aušra Bimbaitė, 13 - Daina Staugaitienė, 11 - Crystal Langhorne. Rimai Valentienei ypač nesisekė atakuoti nuo trijų taškų linijos - iš 8 metimų ji pataikė tik kartą. Kauno ekipoje geriausiai sekėsi Jolantai Marmienei (18 tšk.), Irmai Raugaitei (15) ir Kristinai Alminaitei (9 tšk. ir 12 atk. kam.).

Pirmas pusfinalio rungtynes TEO namie laimėjo 71:54. "Arvi" krepšininkės pusfinalyje dukart nugalėjo "Lemminkainen" ir atsirevanšavo varžovėms už pralaimėjimą praėjusį sezoną kovoje dėl LMKL bronzos.

Čempionė grįžo

Trečiadienį Vilniaus komanda žaidė be lyderės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės. Krepšininkė buvo paskolinta Maskvos srities "Spartak" (Rusija) klubui, kuris praėjusį sekmadienį Ispanijoje triumfavo moterų Eurolygoje. Rusijos komanda finale 85:70 nugalėjo varžybų šeimininkę Salamankos "Halcon Avenidą" ir trečius metus iš eilės laimėjo prestižiškiausią moterų klubų turnyrą.

Pirmą kartą Eurolygos čempione tapusi J.Štreimikytė į Lietuvą grįžo tik antradienį. Ketvirtadienį į vakarinę treniruotę susirinkusios TEO žaidėjos ir treneriai pasveikino Jurgitą su garbingu titulu.

"Mes tikėjomės, kad "Spartak" taps čempione, tik manėme, kad treneriai daugiau pasinaudos Jurgos gabumais aikštelėje", - LŽ sakė TEO vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas. Rusijos komandai paskolinta lietuvė per finalą aikštelėje praleido vos minutę, tad nespėjo pademonstruoti savo sugebėjimų.

"Žaidėja buvo pasirengusi ir fiziškai, ir psichologiškai, - kalbėjo treneris. - Bet jau vien tai, kad buvo pakviesta padėti šiai komandai, yra jos pripažinimas ir įvertinimas. Juk "Spartak" galėjo kviestis ir kitų Rusijos klubų ar Europos komandų žaidėjas."