Po nesėkmės Eurolygoje kauniečiai atsigriebė Šiauliuose

2015 01 26 18:10
„Žalgirio“ krepšininkai LKL čempionate iškovojo dvidešimt pirmą pergalę. zalgiris.lt nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pergalių iš eilės seriją pratęsė iki 20, o pagreitį įgavusi Pasvalio „Pieno žaigždžių“ komanda kovoje dėl ketvirtosios vietos laimėjo jau septintą sykį iš eilės.

LKL titulą ginantys „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį namie iš visų jėgų priešinosi Eurolygos čempionei Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) komandai, tačiau buvo priverstas kapituliuoti 66:73 ir patirti trečią nesėkmę per ketvirtas Eurolygos TOP 16 etapo rungtynes. Dieną pailsėję Gintaro Krapiko auklėtiniai sekmadienį jau kovojo Šiauliuose. Čia šeimininkai „Šiaulių“ krepšininkai pavyzdingai žaidė du kėlinius, bet paskui iniciatyvą perėmė svečiai ir laimėjo 79:62.

„Penktadienio rungtynės su „Maccabi“ buvo labai sunkios ir emociškai, ir fiziškai. Mes pralaimėjome, nors galėjome iškovoti pergalę. Varžantis su „Šiauliais“ žaidimas iš pradžių mums nesiklijavo, bet per pertrauką pasikalbėjome, pakoregavome tas vietas, kur labiausiai reikėjo. Nebesuteikėme šiauliečiams tiek antrųjų šansų, ir viskas stojosi į savo vėžes“, – po dvidešimt pirmosios „Žalgirio“ pergalės kalbėjo rezultatyviausiai iš nugalėtojų rungtyniavęs Artūras Milaknis. Kauniečių lyderis, pataikęs 5 tritaškius iš 9, iš viso surinko 17 taškų.

„Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas turėjo priekaištų saviškiams. Pasak jo, žaidėjai laimėjo kovą po krepšiais, bet tuo nepasinaudojo. Be to, nepataikė būdami laisvi, o greitose atakose prarasdavo kamuolį.

„Tai parodė, kodėl mes žaidžiame viename turnyre, o varžovai – kitame“, – kalbėjo treneris. Už kovingumą auklėtiniams G. Petrauskas parašytų dešimtuką, bet vien to, jo žodžiais, nepakanka.

Nuo lyderių „Žalgirio“ krepšininkų stengiasi neatsilikti LKL vicečempionas „Neptūnas“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savaitgalį įsirašė dvi pergales: namie 92:76 nugalėjo „Prienus“ ir Alytuje 72:66 įveikė „Dzūkiją“. Tiesa, dzūkai privertė kaip reikiant paprakaituoti Klaipėdos krepšininkus. Likus žaisti dvi minutes Eurolygoje šiemet debiutavę uostamiesčio krepšininkai turėjo tik 2 taškų pranašumą (65:63), tačiau sėkmė tądien buvo svečių pusėje.

Šešių taškų persvara savaitgalį pergalę šventė ir LKL bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“. Vilniečiai 101:95 namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“. Panevėžiečiai po trijų kėlinių dar buvo priekyje 77:74, o likus žaisti tris minutes rezultatas buvo lygus (89:89). Puikiai rungtyniavo svečių žaidėjas Evaldas Žabas, pelnęs net 33 taškus.

„Galiu pasidžiaugti tik pergale ir geru puolimu“, – po dvikovos sakė vilniečių strategas Virginijus Šeškus. Vyriausiasis „Lietkabelio“ treneris Gintaras Kadžiulis gyrė savo auklėtinius už kovingumą ir laisvę puolime, kurio pastaruoju metu pasigedo.

Intriguojanti kova vyksta ne tik tarp trijų pirmaujančių ekipų, bet ir dėl ketvirtosios LKL reguliariojo sezono vietos. Ketvirti esantys Utenos „Juventus“ krepšininkai sekmadienį svečiuose susitiko su pagrindiniais konkurentais iš Pasvalio. Uteniškiai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti: 89:64 laimėjo „Pieno žvaigždžių“ komanda, taip pergalių seriją pratęsdama iki septynių.

Pasvaliečių vyriausiasis treneris Mantas Šerniaus džiaugėsi užtikrintu auklėtinių žaidimu ir jų atsidavimu. „Mes apie ketvirtąją vietą šiuo metu daug negalvojame. Koncentruojamės į kitas rungtynes. Dėl to rezultatas bus geresnis nei galvojimas, kas bus po kelių mėnesių“, – pridūrė M. Šernius.

Alytaus „Dzūkija“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 66:72 (17:27, 14:6, 13:13, 22:26). F. Dmitrijevas ir A. Lapeta po 14 tšk., P. Dambrauskas 11; M. Girdžiūnas 16, J. Sinica, D. Gailius ir S. Galdikas (10 atk. kam.) po 12.

„Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 62:79 (17:14, 12:15, 16:27, 17:23). V. Šulskis 16, J. Lee 15, R. Giedraitis ir J. Jucikas po 10; A. Milaknis 17 (3-5/9), R. Javtokas (10 atk. kam.) ir P. Jankūnas (3-3/3) po 13.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Utenos „Juventus“ 89:64 (19:18, 24:8, 19:22, 27:16). M. Dixonas 25 (2-9/12), B. Brustas 19 (3-4/5, 11 atk. kam.), L. Kisielius 11; N. Barinovas 15, S. Buterlevičius 14, A. Šikšnius ir O. Varanauskas po 9.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 101:95 (20:29, 27:22, 27:26, 27:18). M. Gecevičius 24, K. Lavrinovičius 16, A. Juškevičius 13 (6 rez. perd.); E. Žabas 33 (2-6/6, 3-6/8, 41 naud. bal.), I. Neliubovas 19, J. Zuza 11.

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Prienai“ 92:76 (28:16, 26:17, 21:23, 17:20). K. Bensonas 20, M. Girdžiūnas 16, J. Sinica 15; G. Staniulis 24, A. Labuckas 15, D. Šeškus 12.