Po reguliariojo sezono - burtų laukimas

2008 02 02 0:00

Ketvirtadienį žaistos pakutinės aštuonerios Eurolygos reguliariojo sezono rungtynės, po kurių paaiškėjo visos šešiolika komandų, tęsiančių kovą "Top 16" turnyre. Paskutinis į antrojo etapo traukinį įšoko "Partizan Igokea" (Serbija) klubas, C grupėje užėmęs penktąją vietą.

Serbijos ekipa svečiuose 91:86 įveikė ketvirtojoje vietoje likusį "Fenerbahce Ulker" (Turkija) penketuką.

Absoliutus lyderis suklupo.

Jau anksčiau pirmąją vietą C grupėje užsitikrinęs absoliutus lyderis bei nugalėtojo titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos" klubas su Šarūnu Jasikevičiumi paskutines grupės rungtynes svečiuose po pratęsimo 87:95 pralaimėjo antrojoje vietoje likusiai Madrido "Real" komandai. Lietuvis per 23 minutes pelnė 13 taškų (2-2/3, 3-2/7, 1-3/3), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Iškovoję vienuoliktą pergalę "Real" krepšininkai kaip geriausia antra komanda prieš "Top 16" turnyro burtų traukimą pateko į keturių pajėgiausių ekipų krepšelį.

M.Katelynui Eurolyga baigėsi

Pergalingai baigę B grupės varžybas "Lietuvos ryto" krepšininkai ne tik užsitikrino pirmąją vietą grupėje, bet ir prieš burtų traukimą pateko į keturių pajėgiausių Eurolygos komandų krepšelį.

Taip pat ir vienuolika pergalių iškovojusi bei antrąją vietą užėmusi Tel Avivo "Maccabi Elite", kuri svečiuose po pratęsimo 101:94 įveikė Salonikų "Aris TT Bank" (Graikija) klubą.

Vienuoliktą nesėkmę patyrė ir septintojoje vietoje liko Mindaugo Katelyno Milano "Armani Jeans" (Italija) ekipa, namie 63:83 pralaimėjusi grupės autsaiderei Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) komandai. 19 minučių žaidęs lietuvis pelnė 2 taškus, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Naudingiausias - ispanas

Naudingiausiu paskutinės Eurolygos reguliariojo sezono savaitės žaidėju tapo "AXA FC Barcelona" rungtyniaujantis ispanas Jordi Triasas. Jis per rungtynes su Bambergo "Brose Baskets" surinko 36 naudingumo balus. Ispanijos ekipa šventė pergalę rezultatu 69:65, o 27-erių 206 cm ūgio J.Triasas pelnė tik 9 taškus, tačiau atkovojo net 20 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus ir privertė varžovus 4 kartus prasižengti. Per 34 su puse minutės jis pataikė 4 dvitaškius iš 6 ir 1 baudos metimą iš 4.

Krepšelių sudėtys

Pirmadienį Madride po burtų traukimo paaiškės Eurolygos "Top 16" turnyro grupių sudėtys. Prieš burtų traukimą komandos pagal pajėgumą suskirstytos į keturis krepšelius. Pirmąją vietą B grupėje užėmęs "Lietuvos rytas" pateko į keturių pajėgiausių komandų krepšelį kartu su CSKA, "Panathinaikos" ir "Real" klubais.

"Mirtininkų", vadinamojoje A grupėje, ketvirtąją vietą užėmę Lietuvos čempionai Kauno "Žalgirio" krepšininkai pateko į trečiąjį pagal pajėgumą krepšelį ir "Top 16" turnyre vienoje grupėje nežais su "AXA FC Barcelona", "Efes Pilsen" ir "Fenerbahce Ulker" komandomis.

Antrajame pagal pajėgumą krepšelyje bus "Maccabi Elite", "Montepaschi", "Unicaja" ir "Tau Ceramica", o ketvirtajame liks "Olympiakos", "Aris TT Bank", "Partizan Igokea" bei "Lottomatica".

Eurolyga yra numačiusi burtų traukimo ceremonijos apribojimų. Burtų pradžioje komandos iš tų pačių reguliariojo sezono grupių ir tos pačios šalies negalės būti viename "Top 16" pogrupyje. Tad "Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" į vieną grupę nepateks.

STATISTIKA

B grupė. "Aris TT Bank" (Graikija) - "Maccabi Elite" (Izraelis) 94:101 (27:24, 16:21, 17:20, 26:21; pratęsimas 8:15). J.Massey 22, D.Tsaldaris 19, B.Wrightas 17; M.Fizeris 28, T.Morrisas 13, E.Batista 12.

"Unicaja" (Ispanija) - "Efes Pilsen" (Turkija) 87:77 (22:24, 32:14, 13:15, 20:24). M.Haislipas 23, C.Cabezas 14, B.Ndongas 11; A.Hutsonas 17, K.Gonlumas ir E.Kuqo po 13.

"Armani Jeans" (Italija) - "Sarthe" (Prancūzija) 63:83 (18:16, 10:27, 20:22, 15:18). T.Watsonas 18, D.Vukčevičius ir S.Gentile po 12; L.Bogdanovičius 17, P.Ricci 16, A.Koffi 13.