Po tamsios nakties aušta rytas

2010 12 10 0:00
M.Gecevičius (dešinėje) vakar svariausiai prisidėjo prie antrosios "Lietuvos ryto" pergalės Eurolygoje.
Petro Malūko nuotrauka

ULEB Eurolygos 8-ojo turo rungtynėse Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir iškovojo antrąją pergalę.

Iki šiol nykiai Eurolygos C grupėje rungtyniavę vilniečiai vakar savo arenoje 92:80 (28:20, 22:21, 22:21, 20:18) parklupdė "Cholet Basket" komandą iš Prancūzijos. Abi komandos kaunasi dėl ketvirtojo C grupės kelialapio į TOP 16 turnyrą. Kol kas geresnės prancūzų (3 pergalės ir 5 pralaimėjimai) pozicijos, tačiau labai svarbu, kad vilniečiams (2 ir 6) pavyko varžovams atsirevanšuoti didesniu skirtumu, nei pralaimėjo išvykoje (69:73) - surinkus po lygiai pergalių, aukštesnė vieta jau priklausytų Lietuvos klubui.

"Tai yra mūsų paskutinis šansas. Niekas kitas nepadės, viskas priklauso nuo mūsų pačių", - prieš žūtbūtinį mūšį su "Cholet Basket" kalbėjo "Lietuvos ryto" gynėjas Martynas Gecevičius. Jis svariai prisidėjo prie svarbios pergalės - per 31 minutę įmetė 19 taškų, pataikė 3 tritaškius iš 4. Rezultatyviai žaidė ir 18 taškų pelnęs Milko Bjelica, bei po 16 surinkę Cemalis Nalga ir Kenanas Bajramovičius.

"Cholet Basket" gretose pasižymėjo Sammy Mejia (17 tšk.), DeMarcusas Nielsenas (13 tšk.) ir Vule Avdalovičius (12 tšk.).

Susitikimą šeimininkai pradėjo vangiai. Greiti ir atletiški Prancūzijos ekipos krepšininkai tuo iš karto ėmė naudotis - jie pirmavo 5:0, 9:3. Tuomet vilniečiai atgijo ir po sėkmingos kelių minučių žaidimo atkarpos persvėrė rezultatą bei atitrūko 16:9. Nuo šios akimirkos "Lietuvos rytas" nuolat pirmavo 6-10 taškų skirtumu. Lūžis įvyko ketvirto kėlinio pradžioje. Po virtinės varžovų klaidų ir netaiklių metimų šeimininkai šovė į priekį. 35 minutę K.Bajramovičius tritaškiu padidino pranašumą iki 21 taško (84:63) ir rungtynių baigtis niekam nekėlė abejonių.

Kitas Eurolygos rungtynes "Lietuvos rytas" po savaitės vėl žais Vilniuje su čempionų titulą ginančia "Barcelona". "Cholet Basket" namie priims C grupės autsaiderę Zagrebo "Cibona" komandą iš Kroatijos. Vilniaus ir Šolė komandoms pergalės reikalingos lyg oras.

Vakar Eurolygoje žaidė ir kita Lietuvos komanda Kauno "Žalgiris". Kauniečiai vėlai vakare A grupės mače Lenkijoje grūmėsi su Gdynės "Asseco Prokom" ekipa.