Po triuškinamos pergalės „Žalgiris“ – per žingsnį nuo titulo

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale intriga nyksta. Šešioliktojo klubo istorijoje LKL titulo siekiantis Kauno „Žalgiris“ iškovojo antrą triuškinamą pergalę iš eilės ir trečią apskritai.

Ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse kauniečiai namie 88:72 (26:15, 26:26, 20:12, 16:19) nepaliko vilčių Klaipėdos „Neptūnui“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-1.

Penktasis serijos mačas antradienį bus žaidžiamas Klaipėdoje.

Rungtynes „Neptūnas“ pradėjo kiek kitokiu startiniu penketu, nei visada. Pirmą kartą finalo serijoje rungtynes nuo pat pirmų minučių pradėjo Tyrone‘as Brazeltonas, Marius Runkauskas ir Simas Galdikas, pakeitęs visam sezonui iš rikiuotės iškritusį Valdą Vasylių.

Visgi tai „Neptūnui“ nepadėjo – žalgiriečiai pirmą kėlinį pradėjo ir baigė spurtais – iš pradžių šeimininkai pirmavo 7:0, o paskutinių trijų minučių atkarpą laimėjo 8:3 (26:15).

Antrame kėlinyje prasidėjo „Žalgirio“ dominavimas. Po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio šeimininkų pranašumas išaugo iki 20 taškų (49:29).

Visgi prieš pat didžiąją pertrauką klaipėdiečiai susiėmė ir, surengę spurtą 5:0, deficitą sumažino iki 11 taškų (41:52).

Trečiame ketvirtyje „Neptūnas“ atsilaikyti sugebėjo 5 minutes. Po to sekė 11:2 „Žalgirio“ spurtas, kuris galutinai svečius palaužė galutinai.

„Neptūnui“ šiose rungtynėse dėl kelio uždegimo padėti negalėjo rezultatyviausias ir naudingiausias komandos žaidėjas Valdas Vasylius.

Visgi komandos treneris Kazys Maksvytis tikisi, kad krepšininkas galės rungtyniauti penktosiose ir, galbūt, lemiamose serijos rungtynėse Klaipėdoje.

„Žalgiris“ puikiai metė „iš žaidimo“ – dvitaškių pataikymas siekė net 62 proc. (20/32), o tritaškių – 50 (11/22). Tik baudos metimus žalgiriečiams pataikyti sekėsi sunkiau (15/24, 62 proc.).

„Žalgiris“: Martynas Pocius 14, Šarūnas Jasikevičius 13, Artūras Milaknis 12, Paulius Jakūnas (8 atk. kam.) ir Robertas Javtokas po 11, Artūras Gudaitis 9 (7 atk. kam.), Justinas Dentmonas 8.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 17, Tyrone‘as Brazeltonas 12, Simas Galdikas ir Mindaugas Girdžiūnas po 9, Edgaras Ulanovas 8.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Šiandien paleidome kelias bangas pirmajame ir trečiajame kėliniuose, kurios mums skaudžiai kainavo. Sezonas į pabaigą, žaidėjai pavargę, griūna lygioje vietoje. Nesu matęs tiek griuvimų išbėgant iš užtvarų. Tai lemia ir tai, kad prastai ginamės, praleidome 88 taškus. Tiek praleidus, sunku tikėtis pergalės. Šiaudas dar yra, bandysime kabintis.

Anksčiau serijoje pralaimėjome rungtynių pradžias, pabandėme pakeisti situaciją, sustiprinti jėgą po krepšiu, todėl leidome du aukštesnius žmones (Galdiką ir Šarakauską). Dar norėjome aštrumo, todėl rungtynes pradėjo Brazeltonas su Runkausku. Be to, nerungtyniavo Valdas Vasylius, jam kelio uždegimas. Tikiuosi, kad jis kitose rungtynėse žais.“

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Norėčiau pasakyti komplimentą abiem komandoms. Pirmiausia pasveikinti vyrus su pergale. Jie žengė svarbų žingsnį, kuris buvo reikalingas. iš kitos pusės norėčiau pasveikinti „Neptūno“ trenerį su kovingu žaidimu, nepaisant to, kad turėjo didelių netekčių. Jie ieškojo ir dalinai rado sprendimų, kad mes neatsipalaiduotume. Gerai, kad turėjome saugų atstumą.

Mūsų vyrai tikrai yra geroje fizinėje kondicijoje, gali aktyviai gintis, greitai bėgioti ir tikiuosi, kad šitos energijos ir užsikrovimo, kurį profesionaliai atlieka mūsų fizinio rengimo treneriai, užteks kitoms rungtynėms.“