Portugalai patampė lietuvių nervus

2008 07 23 0:00
17 taškų ketvirtame kėlinyje pelnęs L.Kleiza padėjo savo ekipai atitrūkti nuo įkyrių varžovų.
Nuotrauka: © "Lietuvos zinios"

Pekino olimpinėms žaidynėms besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė laimėjo jau ketvirtąsias kontrolines rungtynes iš eilės. Užvakar La Korunjoje Lietuvos krepšininkai 90:61 (19:8, 21:23, 22:21, 28:9) sutriuškino Portugalijos komandą.

Po lengvais pasivaikščiojimais virtusių kontrolinių rungtynių su Baltarusijos ir Islandijos ekipomis į Ispaniją persikėlusių lietuvių laukė šiek tiek rimtesnis varžovas. Tris kėlinius tituluotiems lietuviams atkakliai priešinęsi Portugalijos rinktinės žaidėjai palūžo tik per paskutinį rungtynių kėlinį.

Įsibėgėjo ir palaužė varžovus.

Rengdamasi olimpiadai Lietuvos rinktinė dukart - 105:67 ir 115:62 - nugalėjo Islandijos krepšininkus bei 113:57 nepasigailėjo iškylauti atvykusios Baltarusijos komandos. Dvikova su Portugalija, nepaisant galutinio rezultato, buvo kur kas atkaklesnė. Rungtynių viduryje Portugalijos ir Lietuvos rinktines skyrė vos 5 taškai, o niekaip savo žaidimo stiliaus nerandantys lietuviai nervingai blaškėsi po aikštelę. Tik ketvirto kėlinio pradžioje galingai startavę lietuviai labiausiai dėl Lino Kleizos, į varžovų krepšį įmetusio 10 taškų be atsako, pastangų atitrūko nuo įkyrių varžovų.

Mačo pabaigoje savo žaidimo stilių pajutę Lietuvos rinktinės krepšininkai nemažino apsukų ir paskutinėmis rungtynių sekundėmis po taiklaus Darjušo Lavrinovičiaus baudos metimo susikrovė didžiausią - 29 taškų - persvarą, iškovodami pergalę rezultatu 90:61.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė L.Kleiza (17 - ketvirtame kėlinyje), 18 pridėjo veržliai rungtyniavęs Rimantas Kaukėnas, 12 - Jonas Mačiulis.

Portugalijos rinktinės gretose pasižymėjo 18 taškų surinkęs Nuno Marcalis, po 11 taškų pridėjo Joao Santosas ir Jorge Coelho.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės treneriai leido atsikvėpti nugaros skausmų kamuojamiems ekipos lyderiams Ramūnui Šiškauskui ir Dariui Songailai.

Žaidimas trenerio nedžiugina

Po rungtynių vyriausiasis rinktinės treneris Ramūnas Būtautas prisipažino, kad šios rungtynės jo nenudžiugino. "Portugalai didelę rungtynių dalį žaidė greičiau, buvo staigesni. Mūsų žaidėjai pralaimėjo daug dvikovų vienas prieš vieną, be to, šlubavo žaidimo drausmė", - kalbėjo rinktinės strategas.

Pasak jo, tai susiję ir su rinktinės treniruočių ypatumais, žaidėjams buvo jau ketvirta sunkaus treniruočių ciklo diena, tad nuovargis turėjo įtakos ir gana prastam pataikymui, ir žaidimui ginantis. "Kita vertus, per kai kuriuos rungtynių epizodus aikštėje specialiai laikėme tam tikrą penketą, nes norėjome, kad žaidėjai patys rastų išeitį iš nepalankių situacijų. Antroje rungtynių dalyje ir ypač ketvirtame kėlinyje žaidimas pagerėjo, visų pirma dėl to, kad pradėjome geriau ir aktyviau gintis", - teigiamus pokyčius vardijo treneris.

Laukia daug darbo

Po rungtynių Lietuvos rinktinės žaidėjai nemėgino ieškoti pasiteisinimo ir teigė, kad siekiant darnaus žaidimo dar reikia rimtai paplušėti. "Sužaidėme nesolidžiai. Buvo neblogų momentų, bet buvo ir taip, kad žaidėme tikrai prastai. Laiko dar yra, bet visi matome, kad yra ir taisytinų dalykų", - sakė vos 3 rezultatyvius perdavimus per rungtynes atlikęs Šarūnas Jasikevičius.

Rimanto Kaukėno nuomone, koją galėjo pakišti ir per didelis krepšininkų noras kuo geriau pasirodyti. "Galbūt noro buvo per daug - kitaip sunku paaiškinti tokias vaikiškas klaidas: tai kamuolį prarandame lygioje vietoje, tai į gynybą negrįžtame. Aišku viena - dar reikės įdėti daug darbo. Manau, kiekvienas žaidėjas turėtų pagalvoti savo žaidimo minusus, nes žaidimo drausmės trūko didelę rungtynių dalį, o tai ir lėmė, kad mačas buvo toks banguotas", - kalbėjo aštriais individualiais reidais varžovų gynybą draskęs R.Kaukėnas.

Iššūkis tituluotiesiems

Dabar Lietuvos nacionalinė komanda kelsis į Orensės miestą, kur žais dvejas rungtynes - susitiks su Ispanijos ir Argentinos rinktinėmis. Pasaulio čempionai ispanai mūsiškių varžovais taps ketvirtadienį, o jau kitą dieną lietuvius išbandys olimpiniai čempionai argentiniečiai. Po šios dvikovos Lietuvos rinktinė grįš į Vilnių, kur sekmadienį susitiks su Suomijos rinktine. Tai bus oficialios vyrų krepšinio rinktinės palydos į Pekino olimpiadą. Ne paslaptis, jog iš ten grįžtančių krepšininkų tikimasi sulaukti su medaliais. Po nepriklausomybės atgavimo mūsų krepšininkai net tris kartus tapo olimpiniais prizininkais ir tik paskutinėse 2004-ųjų Atėnų žaidynėse mūsų vyrai liko be apdovanojimų - buvo ketvirti.

STATISTIKA:

Lietuva - Portugalija 90:61 (19:8, 21:23, 22:21, 28:9). Lietuva: Linas Kleiza 24 taškai (3 - 2/2, 2 - 7/10, 1- 4/5; 8 atk. kam., 6 kld.), Rimantas Kaukėnas 18 (3 - 1/5, 2 - 7/9, 1 - 1/1), Jonas Mačiulis 12 (3 - 2/3, 2 - 1/2, 1 - 4/6), Šarūnas Jasikevičius 9, Marijonas Petravičius 6, Darjušas Lavrinovičius 5, Kšyštofas Lavrinovičius (6 atk. kam.), Simas Jasaitis (6 atk. kam.) ir Mindaugas Lukauskis po 4, Marius Prekevičius ir Tomas Delininkaitis po 2 (Robertas Javtokas).

Dvitaškiai: Lietuva 21/37 (57 proc.) - Portugalija 15/32 (47 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 7/23 (30 proc.) - Portugalija 5/23 (22 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 27/38 (71 proc.) - 16/21 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 49 - Portugalija 29

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 9 - Portugalija 10

Klaidos: Lietuva 18 - Portugalija 22

Pražangos: Lietuva 25 - Portugalija 30.