Pradėjo siaubingai, baigė galingai

2012 10 16 8:06
Samaros komandos krepšį atakuoja S.Babrauskas/Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Darius Maskoliūnas Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos vyriausiojo trenerio darbą pradėjo sunkia pergale.

Praėjusį savaitgalį vietoje atleisto Aleksandro Džikičiaus prie Vilniaus komandos vairo stojęs buvęs serbo asistentas D.Maskoliūnas turėjo vos kelias dienas, kad subalansuotų išderintą komandos žaidimą. "Lietuvos rytui" sezono pradžia buvo labai sunki - komanda pralaimėjo pirmąsias dvejas rungtynes Vieningojoje lygoje, suklupo ir Eurolygos starte.

Vakar vilniečiams pavyko atidaryti pergalių sąskaitą Vieningojoje lygoje. Trečiosios A grupės rungtynėse "Lietuvos rytas" namie 81:70 palaužė Rusijos komandą Samaros "Krasnyje Krylja". Bet pergalė pareikalavo itin daug pastangų.

Rungtynių pradžia šeimininkams buvo siaubinga. Per 9 minutes jie pelnė vos 4 taškus ir leido varžovams pabėgti 18:4. Antro kėlinio viduryje "Krasnyje Krylja" pavojingai nutolo 35:18. Iki didžiosios pertraukos "Lietuvos rytui" pavyko sumažinti atsilikimą - 35:44.

Trečią kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 10:0 ir persvėrė rezultatą - 45:44. Nuo šio momento Vilniaus komanda tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas. 36 minutę tritaškį pataikius Steponui Babrauskui, tapo aišku, kad vilniečiai pergalės nepaleis - 74:63. 11 taškų pranašumą jie išsaugojo iki susitikimo pabaigos - 81:70.

"Krasnyje Krylja" atstovaujantys du lietuviai pasirodė skirtingai. Tautvydas Lydeka per 18 minučių įmetė 9 taškus, tačiau suklydo 3 ir prasižengė 5 kartus. Rolandas Alijevas žaidė 6 minutes ir per jas pasižymėti nespėjo.

Ketvirtadienį D.Maskoliūno laukia dar rimtesnis egzaminas - Eurolygos rungtynės Vilniuje su ispanų "Barcelona" klubu.

STATISTIKA

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Samaros "Krasnyje Krylja" 81:70 (8:22, 27:22, 27:10, 19:16).

S.Babrauskas 13, R.Seibutis 12, J.Blūmas, M.Katelynas ir N.Nedovičius - po 11, P.Samardžiskis ir V.Dilys - po 6, A.Jomantas 4, D.Dulkys 3, L.Radoševičius ir D.Redikas - po 2;

Ch.Simmonsas 31, O.Thomasas 11, T.Lydeka 9, A.Milesas 8, J.Kolesnikovas ir D.Kulaginas - po 4, N.Balašovas 2, J.Vasiljevas 1.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 24/43 (56 proc.) ir 19/37 (51), tritaškiai 8/19 (42) ir 4/13 (31), baudų metimai 9/15 (60) ir 20/31 (65). Atkovoti kamuoliai 37 ir 28, rezultatyvūs perdavimai 17 ir 10, perimti kamuoliai 9 ir 7, klaidos 17 ir 17, blokuoti metimai 2 ir 2.

"Doneck" - Talino "Kalev" 67:46.

"Minsk" - "Nižnij Novgorod" 66:93.

Kazanės "Uniks" - Sankt Peterburgo "Spartak" 51:52.