Pralaimėjimas išryškino spragas

2013 01 18 10:14
Erlendo Bartulio nuotrauka

Kol Kauno „Žalgirio“ krepšininkai bandė suprasti, kaip reikia kovoti su Maskvos CSKA komanda, sausakimšai areną užpildę žiūrovai bandė suprasti, ką reikia skanduoti. Kaip paaiškėjo vėliau, nė vieniems, nė kitiems to nepavyko padaryti.

„Žalgiris“ antrą kartą šį sezoną atrodė visa galva žemesnis už oponentą, ketvirtosiose Eurolygos „Top 16“ runtynėse 73:87 nusileisdamas Maskvos CSKA komandai. Trečias pralaimėjimas šiame etape dar negriauna vilčių patekti į ketvirtfinalį, tačiau verčia kaip reikiant pasitempti per likusius 10 turų.

„Nereikia savęs apgaudinėti – pralaimėjome geresnei komandai, kuri pateks į finalo ketverto varžybas, – po dvikovos kalbėjo Marko Popovičius. – Nežaidėme geriausių runtynių, tačiau nereikia verkti, reikia išlikti kartu.“

„Žalgiris“ maskviečius paleido prieš pat ilgąją pertrauką. Paskutinėmis antro kėlinio sekundėmis Jeffas Foote'as nepataikė iš po krepšio, o rusai per kelias sekundes surezgė greitą ataką ir Milošas Teodosičius aidint sirenai tritaškiu nubaudė žalgiriečius. Tokią įvykių eigą galima pavadinti tiksliausia visų rungtynių tendencija.

Teodosičiaus tritaškis pradėjo CSKA tolimų metimų laviną, kuri trečiajame kėlinyje paskandino „Žalgirį“. Rusai per ketvirtį įmetė 6 iš 7 tolimų metimų ir įgijo solidžią persvarą (65:51).

„Antroje rungtynių pusėje stengėmės forsuoti įvykius aikštėje, agresyviai gynėmės, bet tai ne visada pasiteisina. Ypač, kai žaidi prieš tokią patyrusią komandą, kuri viską gerai išanalizavusi. Tada įvykių forsavimas prie gero nepriveda“, – aiškino Rimantas Kaukėnas.

Bandydami dvigubinti gynybą prieš kamuolį turintį krepšininką, žalgiriečiai palikdavo vieną laisvą varžovą ir kamuolys visada jį surasdavo. Slaptuoju ginklu antroje mačo dalyje tapo Vladimiras Micovas, po ilgosios pertraukos surinkęs 18 iš savo 20 taškų.

„Žalgiriui“ nesėkmingai bandant sugaudyti varžovų puolimą, Kauno klubo gerbėjai nepasidalijo skanduotėmis. Kol apatiniame sektoriuje įsikūrę fanai skandavo vieną, viršuje sėdintys gerbėjai pradėjo kitą skanduotę. Likę rekordinės 15799 minios žiūrovai taip ir nesuprato, ką reikėtų skanduoti jiems, o pirmieji žiūrovai areną ėmė palikti iki mačo pabaigos likus žaisti dar 5 minutes.

Aukščiausio lygio varžovas ypatingai išryškino didžiausią „Žalgirio“ šio sezono spragą – silpną priekinę liniją. Kai broliai Lavrinovičiai nėra geriausios sportinės formos, Kauno klubas turi itin daug problemų.

Darjušas Lavrinovičius prieš mačą su CSKA savaitę nesportavo, ne visada treniruotis šį sezoną gali ir Kšištofas Lavrinovičius. Paulius Jankūnas visą „Top 16“ etapą rungtyniauja su sutvarstytu petimi ir šiame etape pelno vos po 6 taškus.

Ketvirtadienį penki „Žalgirio“ aukštaūgiai kartu sudėjus pelnė vos 15 taškų ir atkovojo tik 14 kamuolių.

Ir nors po dvikovos „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza bandė nesureikšminti tokio kuklaus aukštaūgių pasirodymo, jis leido suprasti, kad pastiprinimas šioje pozicijoje „Žalgiriui“ tikrai nepakenktų.

„Bandau kovoti su tais ginklais, kuriuos klubo vadovai man suteikė. Tačiau tiesa, kad aukštaūgiai mums nepelno daug taškų“, – sakė Plaza.

Žinant tai, kad Robertas Javtokas į aikštę negrįš dar bent mėnesį, Tadas Klimavičius šį sezoną nebežais, o Mario Delašas ir Jeffas Foote'as liks Mario Delašu ir Jeffu Foote'u, „Žalgirio“ priekinė linija išlieka didžiausia komandos problema kovojant su aukšto lygio ekipomis.

Norint galvoti apie finalo ketvertą ar bent jau ketvirtfinalį, pastiprinimas būtų logiškas žingsnis. Tačiau nepanašu, kad labai tikėtinas.

Trys pralaimėjimai per pirmus keturis turus dar toli gražu negriauna vilčių patekti į ketvirtfinalį. Tiesą sakant, prieš prasidedant „Top 16“ etapui tokį startą net buvo galima prognozuoti – „Žalgirio“ pirmų keturių turų tvarkaraštis buvo vienas sudėtingiausių Eurolygoje.

Tačiau norint užimti bent ketvirtą vietą grupėje, greičiausiai reikės iškovoti 8 pergales. Tai reiškia, kad per kitus 10 turų „Žalgiris“ turi laimėti 7 kartus.

„Kitą savaitę laukia bene svarbiausios rungtynės su „Anadolu Efes“. Tikimės jas laimėti, o tada bus du susitikimai su sąlyginai silpnesniais varžovais (ALBA ir „Brose Baskets“). Turime kautis iki pat „Top 16“ etapo pabaigos“, – reziumavo Popovičius.