Pralaimėjimų seriją „Lietkabelis“ nutraukė rungtynėse su „Prienais“

2014 11 24 20:11
E. Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate į pergalių kelią grįžo „Lietkabelio“ (4-10) ekipa. Panevėžiečiai namuose 89:68 (24:17, 19:12, 25:18, 21:21) įveikė „Prienų“ (5-9) krepšininkus.

Lietkabeliui“ pirmuosius keturis taškus pelnė Žygimantas Jonušas ir Vytenis Čižauskas (4:0). Sunkų metimą pataikė Ovidijus Varanauskas (9:3). Po Juricos Žužos taškų panevėžiečių pranašumas išaugo iki dviženklio (15:5). Po Prienų ekipos spurto „Lietkabelio“ turėtas pranašumas ištirpo iki minimalaus (17:16). Paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai ir pirmavo – 24:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo apylygia kova ir komandas toliau skyrė tie patys 7 taškai (30:23). Po Noaho Dahlmano, Ivano Nelyubovo ir Dainiaus Šalengos taškų „Lietkabelio“ pranašumas išaugo iki 11 (36:25). Ž. Jonušas smeigė tolimą metimą, D. Šalenga efektingai dėjo kamuolį į krepšį ir prabėgus dviems kėliniams komandas skyrė 14 taškų – 43:29.

Po ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ kėlinį pradėjo 7 taškais iš eilės ir vėl padidino pranašumą (55:31). Prieniškiams pavyko šiek tiek apmažinti deficitą (60:40). Po dar keletos „Prienų“ sėkmingų atakų aikštelės šeimininkų persvara dar sumažėjo (62:45). Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ buvo priekyje – 68:47.

Ketvirtasis kėlinys vėl prasidėjo sėkmingomis abiejų komandų atakomis (74:52). Įpusėjus kėliniui „Prienai“ atsiliko net 18 taškų (74:56). Po Pauliaus Ivanausko tolimo metimo panevėžiečių pranašumas sumažėjo (77:63). Tačiau tuomet dviem tritaškiais metimais atsakė D. Šalenga ir Darius Griškėnas ir palaido prieniškių viltis dar kautis dėl pergalės (83:63). Per likusias sekundes „Prienų“ ekipai stebūklo sukurti nepavyko ir lengvą pergalę šventė „Lietkabelio“ krepšininkai – 89:68.

„Lietkabelis“: Ž. Jonušas 18, I. Nelyubovas ir D. Šalenga po 14, E. Žabas 12, V. Čižauskas ir J. Žuža po 10.

„Prienai“: O. Varanauskas 14, A. Labuckas ir D. Milka po 12., P. Ivanauskas 10, V. Sragauskis 7.