Pralaimėta Eurolygos čempionams

2012 09 30 17:47
Vassilis Spanoulis (dešinėje) - vienas pagrindinių "Olympiacos" žaidėjų. /Reuters/Scanpix nuotr.

Aleksandro Gomelskio taurės krepšinio turnyro dvikovoje dėl trečiosios vietos Kauno "Žalgiris" sekmadienį susitiko su Pirėjo "Olympiacos" ir pralaimėjo varžovams 75:86.

Abi komandos išvakarėse buvo patyrę pralaimėjimus turnyro pusfinaliuose. Kauno "Žalgiris" po atkaklios kovos nusileido turnyro šeimininkei Maskvos CSKA 87:89, o praėjusio Eurolygos sezono nugalėtojai Pirėjo "Olympiacos" gan netikėtai "paslydo" prieš pakiliai rungtyniavusią Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" 79:82. Tad išnaudoti paskutinę galimybę pasiekti pergalę turnyre troško tiek kauniečiai, tiek graikų komandos krepšininkai.

Varžybas sėkmingiau pradėję žalgiriečiai pirmavo 4:0. Tačiau po to sekė net dvylikos "sausų" Graikijos komandos taškų serija, išvedusi varžovus į priekį. "Žalgiriui" ir toliau nesisekė rezultatyviai užbaigti atakų, kėlinys pralaimėtas 11:24. Lietuvos komandos žaidėjai per pirmas dešimt minučių suklydo net septynis kartus.

Po lygios kovos antrajame ketvirtyje, taškų skirtumas pasikeitė nežymiai. Kauniečiai nuo "Olympiacos" atsiliko 32:43.

Nesugebėjimas apsiginti nuo varžovų tolimų metimų ir atkovoti kamuolių po savo krepšiu "Žalgirui" neleido perlaužti žaidimo eigos ir trečiajame kėlinyje, - 49:66.

Nepasiduodantiems žalgiriečiams per paskutines dešimt minučių pavyko sumažinti atotrūkį iki 9 taškų (72:81). Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti. Finalinė rungtynių sirena skelbė Eurolygos čempionų pergalę 86:75.

"Žalgiris" ir "Olympiacos" atsisveikino neilgam, - jau spalio 25 d. Graikijoje abi komandos susigrums Eurolygos turnyro C grupės rungtynėse.

A.Gomelskio taurės nugalėtoją išaiškins sekmadienį vyksianti Maskvos CSKA ir Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" akistata.