2009 11 26 0:00
"Žalgirio" komandai sėkmės pritrūko per paskutinį kėlinį.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Eurolygos pirmąjį ratą Kauno "Žalgiris" baigė turėdamas tik vieną pergalę.

Vakarykščiai bandymai padvigubinti pergalių kraitį "Žalgirio" krepšininkams baigėsi dar viena nesėkme. Per Eurolygos penktojo turo A grupės rungtynes Sporto halėje "Žalgiris" 78:84 (24:23, 19:14, 14:22, 21:25) nusileido Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) komandai ir patyrė ketvirtą iš eilės pralaimėjimą. Lygiai su varžovais kovoję Lietuvos vicečempionai neatsilaikė per paskutines rungtynių minutes.

Susitikimą svečiai pradėjo agresyvia gynyba bei veržliu žaidimu puolime, o tai žalgiriečiams pirmomis minutėmis kėlė šiek tiek problemų (2:7). Sirgalių džiaugsmui, aikštelės šeimininkai greitai atsigavo ir Marcusui Brownui pataikius iš toli, Dainiui Šalengai pridėjus dvitaškį, švieslentėje rezultatas išsilygino - 7:7. Kai tris atakas Travisas Watsonas užbaigė rezultatyviai, "Žalgiris" įgijo didžiausią per susitikimą persvarą - 22:14. Tačiau po sėkmingos atkarpos sekė kelios klaidos gynyboje, o po 10 žaidimo minučių šeimininkai turėjo minimalią persvarą - 24:23.

Per antrą kėlinį "Žalgirio" bandymai nutolti buvo nesėkmingi. Ir tik prieš didžiąją pertrauką Kauno ekipai pavyko šiek tiek pabėgti - 43:37. Trečiame kėlinyje pratrūko Turkijos komandos gynėjas Damiras Mrsičius. Per pirmus du kėlinius taškų nepelnęs bosnis vien per trečią kėlinį surinko 13, taip padėdamas savo komandai po 30 žaidimo minučių pirmauti 59:57. Per lemiamą kėlinį "Žalgiris" sunkiai vijosi varžovus. Kelis kartus šeimininkai lygino rezultatą, bet Stambulo komanda vis atsakydavo taikliais metimais. Likus žaisti pusantros minutės turkai turėjo 7 taškų persvarą - 76:69, kurios šeimininkams nepavyko likviduoti.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė Martynas Pocius (19 tšk.), D.Šalenga (17) ir M.Brownas (16). Turkijos klubą į pergalę vedė D.Mrsičius (16) ir Omeras Onanas (13).

Vakar D grupėje Maskvos srities "Chimki" (Rusija) su dviem lietuviais savo arenoje 89:67 (22:20, 22:16, 17:12, 28:19) nugalėjo Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) komandą. Nugalėtojams Paulius Jankūnas pelnė 9, o Robertas Javtokas - 1 tašką.