Prie „Raptors“ pergalės J.Valančiūnas prisidėjo solidžiausiai

2014 12 20 12:13
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausias Toronto „Raptors“ (21-6) komandos gretose, kuri Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) čempionato rungtynėse išvykoje 110:100 (26:31, 26:21, 29:18, 29:30) įveikė Detroito „Pistons“ (5-22) ekipą.

Ant parketo lietuvis praleido 27 min., per kurias surinko 17 taškų (6/11 dvitaškiai, 5/10 baudos), atkovojo 7 kamuolius, 2 kartus prasižengė, 1 kartą suklydo ir blokavo 2 varžovų metimus.

„Raptors“ krepšininkai Detroito „Auburn Hills“ arenoje galėjo jaustis kaip namie, kadangi ją užplūdo iš netoliese esančios Kanados atvykę sirgaliai, kartu atsivežę šalies vėliavas ir saviškius raginę skanduotėmis „We The North“ bei „Let`s Go Raptors“.

„Tai buvo neįtikėtina. Norime padėkoti fanams, kadangi šį kartą tikrai jautėmės lyg žaisdami tarp savų sienų“, – po mačo sakė Valančiūnas.

Sužaidus pusę rungtynių rezultatas buvo lygus (52:52), tačiau po ilgosios pertraukos „Raptors“ pavyko perimti iniciatyvą. Svečiai užtikrintai laimėjo trečiąjį ketvirtį ir prieš paskutinį kėlinį pirmavo dviženkle persvara (81:70). Išsigelbėti nuo 12-ojo pralaimėjimo savoje aikštėje iš eilės „Pistons“ neįstengė.

Įkvėpti sirgalių armijos, „Raptors“ gretose pasižymėjo visi 11 ant parketo pasirodžiusių žaidėjų.

„Problema ta, kad gynyboje mes žaidėme absoliučiai blogai. Tiesiog nesugebėjome jų sustabdyti, – po mačo pripažino „Pistons“ treneris Stanas Van Gundy. – Tiek varžovų sirgalių arenoje esu matęs tik vieną kartą. Tai nutiko Majamyje, kuomet aš ten dirbau, o salę užplūdo Niujorko „Knicks“ gerbėjai“.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje vos nekilo muštynės. Andre Drummondas šiurkščiai sustabdė pro šalį bėgantį Jamesą Johnsoną, taip sukeldamas visos grupės „Raptors“ žaidėjų pyktį. Drummondas buvo nubaustas technine ir nesportine pražanga, technines nuobaudas užsidirbo ir trys svečių žaidėjai.

„Raptors“ komanda yra vienvaldė Rytų konferencijos lyderė, o „Pistons“ turnyro lentelėje užima ketvirtąją poziciją nuo pabaigos.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 17 (6/11 dvit., 5/10 baud., 7 atk. kam.), Kyle`as Lowry 15 (4/9 dvit., 1/5 trit., 7 rez. perd.), Louisas Williamsas 15, Jamesas Johnsonas 12, Terrence`as Rossas 11, Patrickas Pattersonas 11.

„Pistons“: Brandonas Jenningas 22 (8 rez. perd.), Kentavious Caldwellas-Pope`as 18, Gregas Monroe 17, Caronas Butleris 11, Joshas Smithas 10.