Prie sienos priremtas "Žalgiris" atsitiesė

2011 02 17 0:00
"Žalgirio" komanda (žalia apranga) vakar išplėšė svarbią pergalę.
Petro Malūko nuotrauka

Nepriklausomybės dienos proga Kauno "Žalgirio" krepšininkai vakar savo sirgaliams padovanojo dramatišką pergalę ULEB Eurolygoje.

Eurolygos Top 16 varžybų H grupės 4 ture "Žalgiris" namie po dramatiškos kovos ir pratęsimo 85:84 (15:11, 15:20, 19:18, 20:20, 16:15) nugalėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandą iš Turkijos. Pirmąją pergalę po trijų nesėkmių iš eilės iškovoję kauniečiai išsaugojo viltis prasibrauti į Eurolygos ketvirtfinalį.

Rungtynės prasidėjo kuriozu. "Žalgirio" treneris Ilias Zouros per klaidą į startinį protokolą vietoje Tado Klimavičiaus įrašė Mindaugo Kuzminsko pavardę, tad teisėjai Tadui neleido pradėti rungtynių. Sužaidus vos 15 sekundžių treneris pakeitė M.Kuzminską ir į aikštę įleido T.Klimavičių.

"Fenerbahce Ulker" vakar nepadėjo du lyderiai. Eurolygos rungtynėse 7,9 taško rinkdavęs ir 7,3 kamuolio atkovodavęs puolėjas Mirsadas Turkcanas ilgam iškrito iš rikiuotės dėl kelio traumos. 13,2 taškų pelnydavęs bei 3,4 rezultatyvaus perdavimo atlikdavęs gynėjas Roko Ukičius atvykęs į Kauną susirgo.

Tačiau aikštės šeimininkai to efektyviai išnaudoti nesugebėjo. Vos tik žalgiriečiai atitrūkdavo, klaidos ir netaiklių metimų virtinė leisdavo varžovams išlyginti ar persverti rezultatą. Rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. 38 minutę turkai pirmavo 6 taškais (66:60), bet "Žalgiris" sugebėjo panaikinti atsilikimą - 69:69. Paskutinėmis dvikovos sekundėmis Paulius Jankūnas galėjo išplėšti pergalę, bet prametė tritaškį. Pratęsimo metu su įtampa geriau susitvarkė žalgiriečiai. Jie triumfavo 85:84.

Po 13 taškų nugalėtojams pelnė Martynas Pocius ir Tomas Delininkaitis, 12 pridėjo ekipos naujokas Trentas Plaistedas. "Fenerbahce Ulker" gretose išsiskyrė Omeras Onanas (23 tšk.) ir Emiras Preldičius (19). Stambulo komandos legionieriai iš Lietuvos rezultatyvumu nepasižymėjo. Darjušas Lavrinovičius įmetė 8, Šarūnas Jasikevičius - 2 taškus.

Kitose H grupės rungtynėse šiandien susitiks Valensijos "Power Electronics" (Ispanija, 1 pergalė ir 2 pralaimėjimai) bei Pirėjo "Olympiakos" (Graikija, 0 ir 3). Kitą ketvirtadienį "Žalgiris" namie susitiks su "Power Electronics".