„Prienai“ nesėkme baigė pasirodymą Europos taurės turnyre ,

2012 12 12 23:30
Erlendo Bartulio nuotraukos

Nei plano A – patekti į „Top 16“ etapą, nei plano B – trinktelėti durimis „Prienų“ (2-4) komanda neįvykdė. Paskutinės Europos taurės turnyro reguliariojo sezono rungtynės 73:84 (14:26, 21:25, 23:14, 15:19) pralaimėtos Kijevo „Budivelnyk“ (4-2) ekipai.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai A grupėje liko paskutiniai – ketvirti. Pirmąjį tarpusavio mačą Ukrainos krepšininkai laimėjo 84:57.

Prieniškių nuotaiką dar labiau apkartino Žygimanto Janavičiaus trauma. 25 minutę krepšio link besiveržęs įžaidėjas krito ant parketo ir susiėmė už kairiojo kelio. Komandos draugai išnešė Janavičių į rūbinę, iš kurios gynėjas stebėti rungtynių nebesugrįžo.

Kelialapio į kitą etapą siekęs Lietuvos klubas privalėjo laimėti mažiausiai 28 taškų persvara ir sulaukti Nymburko ČEZ pergalės prieš Jeruzalės „Hapoel“.

Tačiau LKL bronziniai prizininkai jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu – 12:22. Ainaro Bagatskio treniruojama Ukrainos ekipa jį dar labiau padidino prieš didžiąją pertrauką  51:35.

„Prienų“ viltį atgaivino trečiasis kėlinys, kai deficitas sumenko 56:63. Vis dėlto svečiai pelnė aštuonis taškus be atsako ir nutolo nepavejamai – 73:58.

Šeimininkai prasčiau metė dvitaškius – 51 proc. prieš 57 proc., tritaškius – 26 proc. prieš 34 proc. ir baudas – 78 proc. prieš 91 proc.

„Prienai“ atkovojo mažiau kamuolių – 25:41, tačiau daugiau perėmė – 10:9, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 15:14 ir rečiau klydo – 12:17.

„Laukėme rimtesnės kovos. Žinojome, jog „Prienai“ įtikinamai name įveikė kitus varžovus, todėl gerai atlikome namų darbus. Įvykdyme trenerio nurodymus, sugebėjome uždengti varžovų metikus, o patys išnaudojame savo progas“, – tinklalapiui kvtrina.com sakė „Budivelnyk“ puolėjas Dainius Šalenga.

Jei lietuviai būtų iškovoję pergalę 28 taškų pranašumu, vis tiek būtų likę už borto, kadangi ČEZ nusileido 74:82.

„Prienai“: Gintaras Kadžiulis 18, Artūras Valeika 17 (9/10 baudų, 10 išpr. praž.), Arnas Labuckas 14 (9/9 baudų), Artūras Milaknis 10.

„Budivelnyk“: Michailas Anisimovas 16 (8/8 dvitaškių, 8 atk. kam.), Malcolmas Delaney 14, Arturas Drozdovas 12, Leo Lyonsas 11, Dainius Šalenga 8.