Prienai švenčia

2011 05 11 0:00
Jau per antrą savo sezoną LKL "Rūdupio" krepšininkai įrodė, jog yra verti bronzos medalių.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Prienų "Rūdupio" krepšininkai papuošė klubo istoriją bronziniu puslapiu.

Pirmą kartą per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istoriją trečiąją vietą iškovojo "Rūdupio" krepšininkai. Mažajame finale Prienų komanda visus tris sykius buvo pranašesnė už Utenos "Juventus" ekipą ir pelnytai tapo LKL prizininke. Per trečias serijos iki trijų pergalių rungtynes prieniškiai savo arenoje vakar 84:83 (26:28, 25:17, 14:17, 19:21) nugalėjo Roberto Giedraičio treniruojamą Utenos komandą ir, sulaukę finalinės sirenos, pradėjo iš džiaugsmo šėlioti. Aikštelėje liejosi šampanas, žaidėjai suko džiaugsmo ratelį ir mėtė į viršų trenerį.

Antrą sezoną LKL čempionate rungtyniaujančius "Rūdupio" žaidėjus ant nugalėtojų pakylos atvedė komandą treniruojantis ilgametis žaidėjas Virginijus Šeškus ir auksinio Kauno "Žalgirio" laikų kapitonas Mindaugas Arlauskas.

Pirmąsias rungtynes namie "Rūdupis" laimėjo 79:65, Utenoje taip pat pranašesni buvo Prienų krepšininkai - 98:73. Trečioji dvikova vyko permainingai. Sužaidus 8 minutes uteniškiai pirmavo 26:16, o jau po šešių minučių dešimties taškų persvarą turėjo šeimininkai - 38:28. Trečio kėlinio pradžioje svečiai trumpam buvo išsiveržę į priekį (53:51), bet netrukus Prienų komanda poros minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir išsaugojo istorinę pergalę savo rankose.

Trečiąją vietą reguliariajame LKL sezone užėmusioje "Rūdupio" komandoje labiausiai prie pergalės prisidėjo Adas Juškevičius (22 taškai), Gediminas Orelikas (21) ir Povilas Butkevičius (18).

"Juventus" ekipai, kuri mažojo finalo seriją sausai pralaimėjo antrus metus iš eilės (pernai uteniškius 3:0 įveikė "Šiauliai"), daugiausia taškų pelnė Aurimas Kieža (20) ir 4 tritaškius iš 6 pataikęs Arūnas Vasiliauskas (16).