Prieniškių staigmena - dovana "Žalgiriui"

2011 03 31 0:00
"Rūdupio" krepšininkai (balta apranga) nugalėdami "Lietuvos rytą" iškovojo vieną reikšmingiausių pergalių per klubo istoriją.
Petro Malūko nuotrauka

"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempiono titulą ginantis Vilniaus "Lietuvos rytas" antradienį netikėtai pralaimėjo Prienų "Rūdupiui" ir pasitraukė iš kovos dėl reguliariojo sezono nugalėtojo vardo.

Antradienį LKL čempionate žaistos trejos rungtynės. Po jų tapo aišku, kad be pralaimėjimų žengiantis Kauno "Žalgiris" reguliariajame sezone užsitikrino pirmąją vietą, o Vilniaus "Sakalai" prarado šansus patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pelnyta pergalė

Šalies čempiono "Lietuvos ryto" viešnagė Prienuose ne tik suteikė džiaugsmo "Rūdupio" komandai ir jos sirgaliams, bet ir nuėmė įtampą nuo "Žalgirio" pečių. Trečiąją vietą užimantis "Rūdupis", 96:82 nugalėjęs elitinį sostinės klubą, atėmė iš jo galimybę kovoti dėl reguliariojo sezono nugalėtojo vardo. Ketvirtą nesėkmę per 21 rungtynes patyręs "Lietuvos rytas" nebepavys 20 pergalių iš eilės iškovojusio "Žalgirio", o šis per likusias ketverias rungtynes jau galės ir patausoti savo lyderius.

Paskutinį kartą žalgiriečiai po LKL reguliariojo sezono triumfavo 2008-2009 metais, kai laimėjo visas 20 rungtynių.

Savo žiūrovų akivaizdoje užtikrintai rungtyniavę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai per visą susitikimą diktavo sąlygas ir iškovojo vieną svarbiausių pergalių per klubo istoriją.

Antrame kėlinyje įgiję dviženklę persvarą prieniškiai ją išlaikė iki didžiosios pertraukos (50:37). Per paskutinį ketvirtį svečiams pavyko kiek priartėti (63:68), tačiau po Vytenio Lipkevičiaus pelnytų aštuonių iš eilės taškų šeimininkai įgijo 14 taškų persvarą (85:71) ir pelnytai džiaugėsi įspūdinga 14-ąja pergale. "Rūdupis" čempionus pranoko pagal rezultatyvius perdavimus (21 ir 10) bei klaidų kiekį (10 ir 17). Be to, Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai kaip niekad prastai atliko baudų metimus - 21/38 (55,3 proc.).

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs V.Lipkevičius pataikė visus penkis tritaškius, o iš viso pelnė 20 taškų. Sostinės klube rezultatyviausias buvo Milko Bjelica - 17 taškų.

Naujokas prisidės kitą savaitę

Artėjant lemiamoms LKL kovoms "Lietuvos rytas" rado krepšininką, kuris, patyrus traumą pagrindiniam įžaidėjui Khalidui El-Aminui, bandys užkamšyti atsiradusią spragą. Naujuoju atakų organizatoriumi taps 27 metų 195 cm ūgio įžaidėjas iš Serbijos Aleksandras Rasičius. Su krepšininku, kuris gali rungtyniauti ir atakuojančiojo gynėjo pozicijoje, Vilniaus klubas pasirašė sutartį iki 2012 metų vasaros.

Per šeštadienio dvikovą su "Šiauliais" Vilniaus ekipos gretose naujoko dar neišvysime. Serbas tą dieną sužais paskutines rungtynes Turkijos lygoje, kurioje atstovauja komandai "Trabzonspor". Turkijos čempionate A.Rasičius vidutiniškai pelno 9,6 taško ir atlieka 5,2 rezultatyvaus perdavimo.

Šis krepšininkas pernai dalyvavo pasaulio čempionate Turkijoje, kur Serbijos rinktinė kovą dėl bronzos 89:99 pralaimėjo lietuviams. Planetos pirmenybėse įžaidėjas A.Rasičius savo rinktinei vidutiniškai pelnė 9,6 taško ir atliko 3,9 rezultatyvaus perdavimo.

Svečiams nekrito dvitaškiai

Aistrų netrūko per antradienio rungtynes Šiauliuose, kur vietos ekipa, treniruojama Antano Sireikos, tik po pratęsimo 77:72 įveikė Panevėžio "Techasą" ir atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame rate.

Iškovoję 13-ą pergalę per 20 rungtynių šiauliečiai išlieka ketvirtojoje pozicijoje. Trenerio Gintaro Leonavičiaus vedami panevėžiečiai su 12 pergalių ir 10 pralaimėjimų yra šešti.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 6 sekundes, taikliu metimu pratęsimą išplėšė "Techaso" trenerio sūnus Gintaras Leonavičius. Tačiau per papildomas 5 minutes svečiams pritrūko kvapo.

Panevėžio ekipai nesisekė pataikyti iš vidutinio nuotolio (10/38, 26,9 proc.), šiauliečiai tai darė dvigubai taikliau (21/42, 50 proc.).

"Šiauliams" daugiausia taškų pelnė Davidas Weaveris (17), o iš svečių geriausiai sekėsi G.Leonavičiui (19).

"Žaidėme neprastai, bet gaila, kad nepasikartojo pirmųjų tarpusavio rungtynių scenarijus", - sakė 14 taškų surinkęs "Techaso" įžaidėjas Tomas Rinkevičius.

"Komanda nebuvo nusiteikusi tokiam pasipriešinimui, - auklėtiniams priekaištų negailėjo šiauliečių strategas A.Sireika. - Gerai, kad tai nutiko dabar, o ne per atkrintamąsias varžybas. Tai gera pamoka."

Ketvirtfinalis nuplaukė

Su viltimis į uostamiestį vyko Vilniaus komanda "Sakalai". Norėjusiems tęsti kovą dėl vietos stipriausiųjų aštuntuke vilniečiams verkiant reikėjo pergalės. Tačiau "Sakalų" norai neišsipildė - "Neptūnas" nugalėjo svečius 86:76 ir nubloškė juos nuo ketvirtfinalio slenksčio. Taip "Sakalai" jau antrus metus iš eilės nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 61:61, tad likimas buvo sprendžiamas per paskutines dešimt minučių. Jas geriau išnaudojo "Neptūno" krepšininkai, ketvirtą kėlinį jie laimėjo 25:15. Tai buvo devintoji jų pergalė.

Po rungtynių šeimininkų ekipos treneris Paulius Juodis pripažino, kad žaidėjus slėgė didelė atsakomybė: "Žinojome - jei norime dar ko nors pasiekti šį sezoną, nebeturime teisės suklupti."

"Sakalų" treneris Andrius Giedraitis liko patenkintas komandos žaidimu per pirmus tris kėlinius. "O ketvirtajame "Neptūnas" geriau gynėsi, perėmė kelis kamuolius ir greitomis atakomis nesunkiai pelnė taškų, - sakė svečių treneris."

STATISTIKA

Prienų "Rūdupis" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 96:82 (25:17, 23:20, 18:24, 28:21). V.Lipkevičius 20 tšk. (3-5/5), A.Juškevičius ir G.Orelikas (3-5/8, 7 rez. perd.) - po 16, G.Jankauskas 11, J.Sinica 10; M.Bjelica 17, S.Jasaitis 15, M.Gecevičius 14 (3-4/6), D.J.Strawberry 13.

"Šiauliai" - Panevėžio "Techasas" 77:72 (15:18, 16:20, 13:14, 20:12; 13:8). D.Weaveris 17 (2-7/9, 8 atk. kam.), D.Gvezdauskas ir M.Žukauskas (3-3/3) - po 15, Ž.Janavičius 11; G.Leonavičius 19 (3-4/11), T.Rinkevičius 14 (3-4/6, 7 atk. kam.), T.Černeckis 11, M.Valukonis 10 (9 atk. kam.).

Klaipėdos "Neptūnas" - Vilniaus "Sakalai" 86:76 (19:13, 18:26, 24:22, 25:15). M.Ruikis 18 (8 atk. kam.), J.Žurna 14, V.Vasylius 13 (7 atk. kam.), A.Bruninis ir M.Mažeika - po 12; E.Jezukevičius 13 (8 atk. kam.), V.Sirvydis (3-1/6) ir A.Gydra - po 11.