Prienų komanda namie nesustabdoma

2013 12 09 6:00
"Nevėžio" krepšininkai LKL čempionate pralaimėjo jau trečią kartą. kedainiunevezis.lt nuotrauka

Antrojoje Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) lentelės vietoje esantys Prienų „TonyBet“ krepšininkai šį sezoną savo aikštelėje laimėjo visas septynerias rungtynes.

Gruodžio pradžioje savo žiūrovų akivaizdoje 101:83 paklupdę titulą ginantį Kauno „Žalgirį“, savaitgalį prieniškiai namie 88:84 nugalėjo „Šiaulius“ ir įsirašė dešimtą pergalę.

Prie jos labiausiai prisidėjo 19 taškų pelnęs Mindaugas Lukauskis ir po 16 įmetę Žygimantas Janavičius bei Gintaras Kadžiulis.

Trečiame kėlinyje tritaškiais svečių krepšį apšaudę prieniškiai atkarpą laimėjo 12:0 ir nutolo 60:43. Nokdaune atsidūrę šiauliečiai kibo į atlapus. Puikiai gindamiesi svečiai sugebėjo pavyti varžovus, o 37 minutę ir aplenkti – 78:75. Tačiau pergalės išsivežti iš Prienų neleido 6 taškus iš eilės pelnęs M.Lukauskis.

„Šaunuoliai vyrai. Pusė žaidėjų yra traumuoti, bet jie grūmėsi nepaisydami skausmų. Labiausiai pikta, kad taip aukodamiesi negalime iškovoti pergalės. Lemiamu momentu pristigome patirties“, – sakė „Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas.

Iš lentelės dugno išsikapanoti nepavyksta Algirdo Brazio treniruojamam Panevėžio „Lietkabeliui“. Panevėžiečiai sekmadienį namie 61:69 pralaimėjo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“. Pasvaliečiams tai buvo aštuntoji pergalė, „Lietkabeliui“ – devintoji nesėkmė. Lemiamą persvarą svečiai įgijo tik 38 minutę, kai po Artūro Jomanto ir Egidijaus Dimšos dvitaškių pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (65:55). Nugalėtojų ekipoje debiutavęs baltarusis Aleksandras Kudriavcevas per 23 minutes pelnė 9 taškus.

Įtampos netrūko Kėdainiuose, kur vietos „Nevėžis“ 68:69 pripažino Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą. Antrame kėlinyje svečiai buvo išsiveržę į priekį 40:26, tačiau kėdainiečiai sugebėjo pasivyti varžovus. Viskas sprendėsi paskutinę minutę. Po taiklaus Arvydo Šikšniaus metimo iš toli „Nevėžis“ pirmavo 68:67, dviem baudų metimais atsakęs Martynas Mažeika persvarą sugrąžino „Neptūnui“ (69:68). Aikštės šeimininkai turėjo dvi galimybes išsigelbėti, tačiau nei Tyrone'o Brazeltono, nei Simo Buterlevičiaus metimai buvo netaiklūs.

LKL čempionate pirmauja pergalingai žaidžiantis vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (3/0). Vakar vilniečiai svečiuose kovojo su debiutante Alytaus „Dzūkija“.

Rezultatai

Prienų „Tonybet“ – „Šiauliai“ 88:84 (20:19, 28:19, 23:22, 17:24). M.Lukauskis 19 (3-2/11, 1-7/7, 4 kld.), Ž.Janavičius (6 rez. perd.) ir G.Kadžiulis (3-4/6) po 16; D.Needhamas 18, C.Cooperis 16, R.Giedraitis 15.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 61:69 (14:16, 15:16, 16:18, 16:19). D.Odiakosa 14 (12 atk. kam.), P.Brownas 13 (3-1/7), R.Olanderis 10; E.Dimša 18 (8 atk. kam.), R.Alijevas 15, A.Jomantas 10 (13 atk. kam.).

Kėdainių „Nevėžis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 68:69 (16:24, 21:18, 15:14, 16:13). T.Brazeltonas ir A.Šikšnius po 17, V.Dabkus 16; M.Mažeika 13, E.Ulanovas 12, V.Šarakauskas ir M.Runkauskas po 10.