Prienuose laimėjęs „Lietuvos rytas“ – per žingsnį nuo bronzos

2014 06 08 17:57
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytą“ nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalių skiria viena pergalė. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 80:78 (21:15, 11:29, 16:19, 30:17) palaužė Prienų „TonyBet“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

„Lietuvos rytas“ pabėgo antrame kėlinyje. Net 12 taškų per kėlinį pelnęs Juanas Palaciosas svečiams padėjo ketvirtį laimėti 29:11 bei susikrauti 12 taškų persvarą (44:32).

Nors trečiame kėlinyje „TonyBet“ komandai buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 9 taškų (44:53), tačiau svečiai surengė 10:4 spurtą ir padidino savo pranašumą iki 15 taškų (63:48).

Lemiamame ketvirtyje šeimininkai stojo į paskutinį šturmą. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 14 taškų persvara (70:56), tačiau 8:0 spurtą surengę „TonyBet“ krepšininkai sumažino deficitą iki 6 taškų (64:70).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 44 sekundėms Paulius Ivanauskas stojo prie baudos metimų linijos. Pirmą metimą krepšininkas pataikė, antro – ne, tačiau Vaidas Čepukaitis atsikovojo kamuolį ir įkrovė jį iš viršaus (75:77).

Netrukus „TonyBet“ apsigynė ir galėjo išlyginti arba persverti rezultatą į savo komandos pusę, tačiau Martyno Linkevičiaus tritaškis skriejo pro šalį.

Kitoje atakoje Gediminas Orelikas realiziavo abu baudos metimus (75:79). Po minutės pertraukėlės likus 5 sekundėms Linkevičius smeigė tritaškį ir sumažino „TonyBet“ atsilikimą iki minimalaus (78:79).

Šeimininkai netrukus prasižengė prieš Martyną Gecevičių, šis pataikė tik pirmą baudos metimą, tačiau kamuolį puolime atsikovojo Darius Songaila ir palaidojo visas „TonyBet“ vilti iškovoti pergalę (80:78).

Įspūdingai „Lietuvos ryto“ gretose žaidė Palaciosas. Aukštaūgis per 29 minutes pelnė 29 taškus (12/16 dvit., 5/7 baud.) atkovojo 8 kamuolius ir surinko net 35 naudingumo balus.

Trečios ir, galbūt, lemiamos serijos rungtynės vyks trečiadienį Vilniuje.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 17 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Vaidas Čepukaitis 16, Martynas Linkevičius 15, Laimonas Kisielius 11, Žygimantas Janavičius 8.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palaciosas 29 (12/16 met., 5/7 baud., 8 atk. kam., 35 naud. bal.), Gediminas Orelikas, Omaras Cookas (7 rez. perd.) ir Antanas Kavaliauskas po 13, Darius Songaila 8.