Prieš šventę lyderiai nespėjo pailsėti

2010 03 20 0:00
"Perlo" komandai (juoda apranga) iki pergalės prieš "Šiaulius" pritrūko žiupsnelio sėkmės.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai "Žvaigždžių dienos" išvakarėse aiškinosi santykius eilinėse pirmenybių rungtynėse.

Ketvirtadienį sužaistos ketverios LKL rungtynės, trejas iš jų laimėjo svečiai.

Sunkią pergalę iškovojo antrojoje vietoje žengiantis Kauno "Žalgiris", jis Utenoje tik 5 taškų persvara - 86:81 - palaužė "Juventus" ekipą. Triukšmingų žiūrovų palaikomi šeimininkai jau susitikimo pradžioje parodė, kad neketina nusileisti tituluotiems varžovams ir diktavo sąlygas. Prieš didžiąją pertrauką "Juventus" buvo įgijusi net 13 taškų pranašumą - 46:33, jį sumažino Artūro Milaknio tritaškis.

Antroje rungtynių dalyje kauniečiai perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą. 37 minutę po Aleksandro Čapino metimo "Žalgiris" nutolo 82:73 ir nebepaleido iš rankų pergalės.

Po nesėkmės Utenos ekipos treneris Gintaras Kručkauskas nebuvo nusiminęs: "Rungtynės labai geros. Nors savo komandoje neturėjome traumuotų Žydrūno Urbono ir Audriaus Mineikio, puikiai priešinomės Eurolygos komandai. Iki pilnos laimės trūko tik pergalės."

Trečiojoje vietoje žengianti "Šiaulių" komanda Vilniuje sulaukė "Perlo" jaunimo tokio pat atkaklaus pasipriešinimo.

Iki paskutinio kėlinio vyko atkakli kova taškas į tašką. Tuomet šiauliečiai sugebėjo atitrūkti 82:73, bet "Perlas", likus žaisti pora minučių, vėl pasivijo - 83:83. Tačiau pateikti staigmenos Vilniaus krepšininkams nepavyko - po netaiklių atakų jie varžovus stabdė pražangomis, o šie mesdami baudas neklydo.

"Buvome verti laimėti didesniu skirtumu. Beveik visą laiką turėjome iniciatyvą. Nesu patenkintas komandos nusiteikimu, bet žaidėjus galima suprasti - reguliariajame LKL sezone darbą jie jau padarė, liko tik formalumai", - tvirtino "Šiaulių" treneris Antanas Sireika.

Kauno "Aisčiai" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 68:89 (22:23, 22:26, 13:20, 11:20). V.Lipkevičius 13, G.Kurtinaitis 11, T.Barštys 8; K.Bajramovičius 19, S.Babrauskas 15, I.Miloševičius, M.Gecevičius ir J.Valančiūnas po 10.

Utenos "Juventus" - Kauno "Žalgiris" 81:86 (21:25, 15:21, 28:20, 17:20). T.Gaidamavičius 19, P.Morkeliūnas ir J.Elvikis po 13; D.Šalenga 20, A.Čapinas 15, T.Klimavičius 11.

Vilniaus "Perlas" - "Šiauliai" 85:89 (24:23, 20:23, 23:23, 18:20). E.Bendžius 20, S.Kulvietis 17, A.Viskontas 13; D.Low 21, M.Kuzminskas 19, M.Prekevičius 12.

Klaipėdos "Neptūnas" - Kėdainių "Nevėžis" 77:74 (16:20, 23:13, 10:18, 28:23). J.Žurna 26, S.Galdikas 16, S.Serapinas 9; D.Gvezdauskas 25, P.Beliavičius 18, D.Šilinskis 12.