Principinėje dvikovoje – „Žalgirio“ spurtas

2016 10 08 19:16
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (4–1) klubas LKL grandų derbyje du kėlinius demonstravo nagus amžiniesiems varžovams Kauno „Žalgirio“ (4–1) krepšininkams, tačiau sudegė antroje susitikimo pusėje.

Po pertraukos madas diktavę kauniečiai Vilniaus „Siemens“ arenoje 74:66 (15:19, 19:19, 22:8, 18:20) privertė pasiduoti Tomo Pačėso auklėtinius ir patirti pirmąjį pralaimėjimą.

Vilniečiai po pirmųjų dviejų kėlinių turėjo minimalią persvarą (38:34), kurią greitai prarado trečiajame ketvirtyje – žalgiriečiai startavo septyniais taškais paeiliui ir išsiveržė į priekį (41:40).

Persvėrę rezultatą savo naudai, LKL čempionai įsibėgėjo, pelnė vienuolika taškų be atsako bei susikrovė dviženklę persvarą (53:42).

Iki pat paskutinės trečiojo kėlinio minutės „Lietuvos rytas“ iš vidutinio nuotolio buvo pataikęs vos keturis dvitaškius iš 24, kurių autorius buvo Julius Jucikas.

Ketvirtajame kėlinyje Rashaunui Broadusui pelnius penkis taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Davidas Loganas ir „Lietuvos rytas“ bandė kibti varžovams į atlapus (52:56).

Tačiau tuomet Kevinas Pangosas pataikė du tritaškius, Edgaras Ulanovas ir Leo Westermannas pridėjo po vieną taiklų tolimą metimą bei leido komandai įgyti rekordinį pranašumą (72:59).

Pirmąsias rungtynes „Siemens“ arenoje kaip „Žalgirio“ krepšininkas žaidė tarpsezoniu iš „Lietuvos ryto“ į Kauną persikėlęs Antanas Kavaliauskas. Ištikimieji vilniečių sirgaliai vidurio puolėją pasitiko kurtinančiu švilpimu ir prieš mačą pasiuntė jam žinutę.

Negana to, trečiajame kėlinyje Kavaliauskui stojus mesti baudų metimų, „Lietuvos ryto“ fanai pradėjo mėtyti daiktus į buvusį sostinės klubo krepšininką, kuris per 11 minučių pelnė 5 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Šią principinę dvikovą „Žalgiriui“ pavyko laimėti be kapitono Pauliaus Jankūno taškų indėlio. Aukštaūgis per 22 minutes prametė šešis dvitaškius, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgirio“ gretose nerungtyniavo jaunieji Paulius Valinskas ir Martynas Varnas. Vilniaus komandoje nuo suolo nepakilo Aistis Pilauskas.

„Lietuvos rytas“: Rashaunas Broadusas 13, Julius Jucikas 13, Davidas Loganas 12.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 16, Lukas Lekavičius 12, Edgaras Ulanovas 12 (8 atk. kam.).