Puikus D. Sabonio žaidimas paklojo pamatus „Bulldogs“ pergalei

2015 12 20 10:09
Domantas Sabonis. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Fantastiškai rungtyniavęs Domantas Sabonis sužaidė sėkmingiausias sezono rungtynes ir NCAA pirmenybėse atvedė savo komandą į pergalę. Jo atstovaujama Gonzagos „Bulldogs“ (8–3) ekipa namuose 86:79 (49:33, 37:46) pranoko Tenesio „Volunteers“ (5–5) komandą.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavęs Domantas Sabonis tapo tikra mįsle varžovų gynybai. Lietuvis per 32 aikštelėje praleistas minutes pelnė 36 taškus (12/16 dvit., 12/15 baud. met.), po krepšiais sugriebė net 16 atšokusių kamuolių ir blokavo vieną varžovo metimą.

Tai – geriausias Domanto Sabonio karjeros pasiekimas pelnant taškus – iki šiol geriausias Europos vicečempiono pasirodymas puolant varžovų krepšį buvo 26 taškai. Negana to, atkovodamas 16 atšokusių kamuolių jaunasis puolėjas pakartojo savo asmeninį rekordą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, Sabonis pataikė dvitaškį, kuris ir inicijavo Gonzagos studentų spurtą 7:0, o po keturių lietuvio baudos metimų iš eilės „Bulldogs“ įgijo pergalę užtikrinusį pranašumą (84:79).

„Žinojome, kad šiose rungtynėse turime pranašumą po krepšiu ir privalėjome tai išnaudoti“, – po rungtynių kalbėjo naudingiausias mačo žaidėjas Sabonis.

„Susitikimo pradžioje aš pataikiau pirmuosius savo metimus ir mano pasitikėjimas savimi vis augo, todėl aš nesustojau“, – sakė pirmoje rungtynių pusėje 7 iš savo 9 metimų pataikęs ir 20 taškų per 13 minučių surinkęs lietuvis.

„Bulldogs“: Domantas Sabonis 36 (16 atk. kam.), Kyle'as Wiltjeras 24, Ericas McClellanas 13.

„Volunteers“: Kevinas Punteris 23, Devonas Baulkmanas 17, Armani Moore'as 16, Detrickas Mostella 13.