Pusfinalis Vilniuje startavo staigmena

2016 05 11 21:05
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Klaipėdos „Neptūnas“ galingai pradėjo „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pusfinalį. Klaipėdiečiai 83:71 svečiuose pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1–0.

Svarstyklės. „Lietuvos rytas“ užtikrintai sugrįžo į „Siemens“ areną – 9:2. Tačiau „Neptūnui“ neprireikė nė minutės pertraukėlės ir skirtumas greitai tirpo 9:11. Panašiai klostėsi visa pirmoji rungtynių pusė. „Lietuvos rytas“ tai pabėgdavo į priekį, tai „Neptūnas“ vėl pavydavo šeimininkus. Kol svarstyklės nepersisvėrė į klaipėdiečių pusę, kai po dviejų iš eilės Vytauto Šarakausko tritaškių „Neptūnas“ atitrūko 37:31.

Aliarmas. „Lietuvos rytui“ tragiškai klostėsi antrasis ketvirtis. Po Martyno Mažeikos tritaškio „Neptūnas“ prieš pat pertrauką pabėgo į priekį 42:32. Didžiausią grėsmę „Lietuvos rytui“ kėlė Jerai Grantas, pirmoje mačo pusėje pelnęs 11 taškų.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūno“ pranašumas netgi siekė 12 taškų (52:40). Vilniečiai trumpam buvo priartėję, bet baigiantis trečiajam kėliniui nutolo 65:49. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pirmavo pavojingu 16 taškų skirtumu 67:51.

Šturmas. Ketvirtojo kėlinio viduryje „Lietuvos ryto“ situacija išliko kritinė – Klaipėdos komanda pirmavo 71:58. Likus žaisti 4 minutes „Neptūno“ persvara tirpo iki 62:71. Tačiau grėsmės svečių pergalei šeimininkai nesukėlė. „Neptūnas“ išsivežė pirmąjį tašką iš sostinės.

Kraujas. Jau pirmąją rungtynių minutę „Lietuvos ryto“ gynėjas Kendrickas Brownas turėjo priverstinai prisėsti ant suolo. Jam prakirto antakį, todėl vilniečių gydytojai nedelsiant suteikė krepšininkui pirmąją pagalbą. Į aikštę legionierius sugrįžo pirmojo kėlinio pabaigoje.

„Neptūnas“: M.Mažeika 16, J.Grantas 15, D.Ewingas 13, A.Butkevičius 12, M.Girdžiūnas 10 (7 rez. perd.).

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 13, M.Runkauskas 10, D.Gailius 9, G.Orelikas 8.