Pusfinalyje "Žalgiris" išsikvėpė

2013 05 28 21:07
"Žalgiris" sezoną baigė skaudžiu pralaimėjimu. Erlendo Bartulio nuotrauka

Įtemptas ir alinantis, išbandymų kupinas sezonas Kauno "Žalgirio" krepšininkams baigėsi vakar skaudžiu pralaimėjimu VTB Jungtinės lygos pusfinalyje Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komandai.

Pusfinalį "Žalgiris" pradėjo įspūdinga pergale namie 80:53, bet jau kitą dieną savo arenoje pralaimėjo 63:85. Pirmadienį trečiosiose serijos rungtynėse Krasnodare žalgiriečiai klupo 72:82, o vakar kapituliavo 62:84 (11:15, 16:17, 19:30, 16:22) ir serijoje pralaimėjo 1:3.

Krasnodaro komanda dominavo nuo pirmos iki paskutinės dvikovos minutės. Lietuvos čempionai per pirmąsias 15 minučių pelnė vos 13 taškų ir leido varžovams nutolti 24:13. Įpusėjus rungtynėms, rusų ekipa pirmavo tik 32:27, bet po didžiosios pertraukos smogė svečiams lemiamą smūgį. 26 minutę "Lokomotiv-Kuban" nutolo 51:36, o ketvirtame kėlinyje skirtumas kelis kartus perkopė 20 taškų ribą.

"Žalgiris" šiose rungtynėse gynyboje darė daug šiurkčių klaidų, puolime nežaidė agresyviai, o kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 22:33.

"Būna situacijų, kai keturi žaidėjai stengiasi, o vienas kažkur miega. Norint laimėti, reikia viso penketo pastangų", - po trečiųjų rungtynių pyko puolėjas Kšištofas Lavrinovičius. Bet situacija buvo panaši ir ketvirtajame susitkime.

Žalgiriečiai taip pat skundėsi nuovargiu - per penkias dienas pusfinalyje teko žaisti net keturis kartus. Penktadienį ir šeštadienį sužaidusi namie, "Žalgirio" komanda sekmadienį jau 5.30 val. ryto sėdo į lėktuvą Vilniuje ir skrydžiu per Maskvą traukė į Krasnodarą. Skraidyti čarteriniais reisais tiesiai į varžybų vietą Kauno klubui neleidžia sunki finansinė padėtis.

Vakarykštėse rungtynėse labiausiai stengėsi Donnie McGrathas, Mario Delašas ir K.Lavrinovičius, surinkę po 10 taškų. Marko Popovičius įmetė 9, Rimantas Kaukėnas 7, Oliberis Lafayette'as ir Robertas Javtokas - po 6, Tomas Dimša 2, Darjušas Lavrinovičius ir Adas Juškevičius - po 1 tašką.

"Lokomotiv-Kuban" garvežį į priekį traukė legionieriai: Mantas Kalnietis pelnė 18 taškų, Derrickas Brownas 17, Simas Jasaitis 15, Richardas Hendrixas - 11.

VTB Jungtinėje lygoje "Žalgiriui" atiteko 3-4 vietos. Už šį laimėjimą Kauno klubui atiteks 444 tūkst. litų premija.

Turnyro finale iki trijų pergalių "Lokomotiv-Kuban" kausis su vienu iš Rusijos sostinės klubų. Kitame pusfinalyje Maskvos CSKA savo aikštėje vakar 61:47 palaužė Maskvos srities "Chimki" ir serijoje pirmauja 2:1. Ketvirtosios rungtynės šį vakarą vėl vyks CSKA arenoje.