R.Butautas: "Įsivėlėme į nervingą žaidimą"

2007 09 10 0:00

Madrido arenos "Telefonica" užkulisiuose po rungtynių su italais sklandė dvejopos nuotaikos. Lietuvos rinktinės krepšininkai buvo patenkinti iškovota pergale ir patekę į ketvirtfinalį, bet ūpą slopino prastokas žaidimas ir Šarūno Jasikevičiaus trauma.

Lietuvos rinktinės lyderis antrame kėlinyje pasitempė kairiąją kirkšnį. Keliskart susiėmęs už skaudančios kojos po savo realizuotų baudos metimų Š.Jasikevičius, nelaukdamas antro kėlinio pabaigos, su rinktinės gydytoju pasuko į drabužinę.

Kvaila trauma

Po didžiosios pertraukos Šaras grįžo į aikštę, bet kelis kartus suklydo ir nuolat dėjo ranką prie skaudamos vietos.

"Kvaila trauma. Atrodo, ir nežaisti negali, o kai žaidi - tai tik puse jėgos, - po mačo apgailestavo Š.Jasikevičius. - Ne viskas rungtynėse su italais vyko, kaip norėjome. Neblizgėjome, todėl ši pergalė yra labai svarbi, nes laimėjome, žaisdami prastai. Ankstesnės italų komandos turbūt būtų mus įveikę, tačiau šį kartą gavome nemažai šansų išlošti rungtynes ir jais pasinaudojome."

Trūko čempioniškos ramybės

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas po pergalės prieš Italiją turėjo pakankamai priekaištų komandos žaidėjams. Pasak jo, 74 gynyboje praleisti taškai nėra katastrofiškas rezultatas, tačiau klaidos ginantis buvo akivaizdžios.

"Labai blogai baigėme antrą kėlinį. Jei būtume išlaikę 10 taškų persvarą, galbūt po pertraukos vaizdas aikštelėje būtų buvęs kitoks. Įsivėlėme į nervingą žaidimą, vyrai daug blaškėsi ir klydo, todėl ypatingai džiaugiuosi, kad ramiai ir disciplinuotai sužaidėme rungtynių pabaigą, - mačą komentavo R.Butautas. - Laimėjome kovą dėl kamuolių, tačiau nesugebėjome organizuoti greito puolimo, buvome per daug įsitempę. Trūko tos vadinamos čempioniškos ramybės. Italams nebuvo kur trauktis, jiems ši pergalė buvo labai reikalinga, todėl džiaugiuosi, kad šio nervų karo pabaigoje mūsų vyrai susitvardė tiek puolime, tiek gynyboje."

R.Kaukėnas drąsino Šarą

Strategas pagyrė beveik be klaidų atakavusį (9/10 metimų) Rimantą Kaukėną, iš viso pelniusį 22 taškus. R.Butautas pabrėžė, kad Sienos "Montepaschi" klube Italijoje rungtyniaujantis gynėjas padėjo pasiruošti šioms rungtynėms ir taktiškai.

Pats R.Kaukėnas nebuvo linkęs sureikšminti savo indėlio į pergalę: "Vienas rungtynes gerai sužaidžia vienas žaidėjas, kitas - kitas. Mūsų komanda - kaip kumštis. Nėra svarbu, kuris sužaidžia geriausiai. Nemanau, jog man sekėsi dėl to, kad rungtyniauju Italijoje. Jie mane irgi pažįsta."

Likus žaisti apie dvi minutes, R.Kaukėnas priėjo prie Š.Jasikevičiaus ir padrąsino šį kovoti iki galo. "Pasakiau, kad jis mums labai reikalingas, turime susikaupti ir laimėti rungtynes, nes buvo likę tik kelios minutės. Esame komandos draugai ir turime vienas kitam pagelbėti", - sakė R.Kaukėnas.

Kai yra ką švaistyti

Komandos kapitonas Ramūnas Šiškauskas teigė, kad rungtynės su italais buvo sunkios, bet svarbiausia - laimėtos. "Rungtynių pabaigoje žaidėme labiau susikaupę ir atsigriebėme už chaotišką pirmą mačo pusę. Kiek galėjome, stengėmės apsiginti nuo italų tritaškių, neleidome jiems mesti laisviems", - pergalės priežastis vardijo R.Šiškauskas.

Pirmo kėlinio viduryje lietuviai pirmavo 15:4, tačiau šio pranašumo išlaikyti nepavyko, ir rungtynės vyko taškas į tašką iki paskutinių sekundžių. "Kartais yra sunku išlaikyti mačo pradžioje įgytą persvarą, nes žaidžiame prieš geras komandas. Dar gerai, kad susikrauname tą pranašumą, bent yra ką švaistyti (juokiasi). Visų rungtynių nepavyks laimėti 10 ar 20 taškų. Tai normalu", - teigė Lietuvos rinktinės kapitonas.

Greitą žaidimą sustabdė

Italų nacionalinės komandos treneris Carlo Recalcatis per spaudos konferenciją pasveikino lietuvius su pergale. Jis pabrėžė, kad jo auklėtiniams pavyko sustabdyti Lietuvos rinktinės greitą žaidimą, tačiau to pergalei neužteko. C.Recalcatis išskyrė ženkliai pralaimėtą kovą po lenta: lietuviai atkovojo 16 kamuolių puolime ir iš viso šioje statistikoje aplenkė italus 44:29.

Italija - Lietuva 74:79 (13:21, 26:19, 22:22, 13:17)

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 23/38 (60,5 proc.) ir 24/45 (53,3), tritaškiai - 6/26 (23,1) ir 4/16 (25,0), baudos - 10/14 (71,4) ir 19/27 (70,4), kamuolys atkovotas 29 ir 44 kartus, rezultatyviai perduotas 7 ir 11, prarastas 12 ir 15, perimtas 8 ir 5, blokuotas 3 ir 4 kartus.