R.Kuncaičiui imponuoja „Neptūno“ drąsa

2014 06 03 6:00
Pirmas finalo rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje laimėję „Neptūno“ krepšininkai stengsis pratęsti kovą dėl LKL žiedų. Erlendo Bartulio nuotrauka

Tris kartus su pertraukomis Klaipėdos „Neptūną“ treniravęs penkiasdešimtmetis krepšinio specialistas Robertas Kuncaitis džiaugiasi, jog uostamiesčio ekipos žaidėjai per kiekvienas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynes iš paskutiniųjų kaunasi su Kauno „Žalgiriu“ dėl pergalės.

Šiandien 18.40 val. uostamiesčio „Švyturio“ arenoje LKL finalininkės ginklus surems penktą kartą. Po šeštadienį namie iškovotos pergalės 88:72 „Žalgiris“ finalo seriją iki 4 pergalių laimi 3:1 ir jau šiandien gali tapti stipriausia šalies komanda. Iki šiol LKL čempionų žiedus žalgiriečiai laimėjo 15 kartų.

„Kuo daugiau žmonių sakys, kad „Neptūnas“ jau išsikvėpė, tuo labiau įkvėpsime „Neptūną“ siekti dar vienos pergalės finale“, – LŽ sakė R. Kuncaitis.

Čekijos čempionate – be nesėkmių

Mūsų pašnekovas šį sezoną Nimburko ČEZ (Čekija) komandoje dirbo vyriausiojo trenerio Kęstučio Kemzūros asistentu. Dviejų lietuvių treniruojama ekipa vienuoliktą kartą tapo stipriausiu Čekijos krepšinio klubu. Nimburko ČEZ reguliariajame sezone iškovojo visas 22 pergales, atkrintamosiose varžybose laimėjo visas 9 rungtynes. Čekijos čempionato finalo serijoje iki trijų pergalių 3:0 įveikė Prostejovo „Ariete“ krepšininkus.

Negana to, K. Kemzūros ir R. Kuncaičio auklėtiniai šiemet septintą kartą iš eilės bei aštuntą sykį per klubo istoriją iškovojo Čekijos vyrų krepšinio taurę.

Čekijos lygos finalas vyko tuo pat metu, kaip ir LKL lemiamos varžybos. Tačiau strategai iš Lietuvos vis rasdavo progą pažiūrėti, kaip pirmą kartą LKL istorijoje dėl aukso žiedų kaunasi „Neptūnas“.

Klaipėdiečiai nebijo

– Ar klaipėdiečiai šiandien sugebės pratęsti finalo seriją? – penktų LKL finalo serijos rungtynių išvakarėse LŽ klausė Roberto Kuncaičio.

– Žinau, kad Klaipėdoje „Neptūnas“ kovos dėl antros pergalės. Savo žiūrovams šeimininkai šį sezoną jau ne kartą įrodė, ką sugeba. Tai norės pademonstruoti ir antradienį. O ir „Žalgiris“ jau kitaip vertina „Neptūną“ – į jį žiūri kaip į rimtą varžovą. Ir jei Gintaro Krapiko treniruojami žalgiriečiai šiandien žais taip susikoncentravę, kaip pusfinalyje su Vilniaus „Lietuvos rytu“, jie ir laimės.

Nežinau, kaip Klaipėdos krepšininkai jaučiasi psichologiškai, gal ir patys nebetiki, bet nė per vienas rungtynes jie nebuvo išsigandę. Kaskart eina kautis dėl pergalės.

– Kuo jums įdomi finalo serija?

– Kai ji prasidėjo, mes Čekijoje su ČEZ treniravomės. Pasižiūrime – pirmauja žalgiriečiai. Pasitreniruojame, vėl pažiūrime – pirmauja „Neptūnas“. Vis tenka girdėti, kad „Žalgiris“ – dviejų kėlinių komanda.

Per vienas finalo rungtynes įsižaidė klaipėdiečių snaiperis Marius Runkauskas. Kartais jis gali nulemti dvikovos pabaigą. Žinoma, Klaipėdos klube yra ir daugiau snaiperių – labai svarbūs Martynas Mažeika ir Valdas Vasylius. Pastarasis visą sezoną rungtyniavo stabiliai, nežinau, kas jam dabar nutiko. Gal patyrė traumą (V.Vasylių kamuoja kelio uždegimas – red.). Simas Galdikas jaučiasi visai kitaip, nei anksčiau. Bent septyni „Neptūno“ žaidėjai dabar išgyvena savo geriausią laiką. Ir manyčiau, kad klaipėdiečių atsarginis suolelis atrodo netgi geriau nei „Žalgirio“.

Nežinai, kada gali pasisekti

– Ar kada galėjote pagalvoti, kad „Neptūnas“ žais LKL finale?

– Visada sakydavau: nesvarbu, koks varžovas, turime kovoti dėl pergalės. Juk ir man treniruojant „Neptūną“ esame nugalėję ir „Žalgirį“, ir „Lietuvos rytą“. Visi sakydavo: ateis laikas, ir bus kitaip. Manau, Lietuvos krepšiniui nuo to tik geriau, o visiems – įdomiau.

Juk finalas galėjo būti ir kitoks. Ketvirtfinalyje labai gerai su „Neptūnu“ kovojo „Šiauliai“ (lemiamas trečias rungtynes klaipėdiečiai laimėjo 89:88, šiauliečiai būtų atsidūrę pusfinalyje, jei Derekas Needhamas būtų rezultatyviai baigęs paskutinę ataką – red.). O ir Prienų „TonyBet“ pusfinalyje su „Neptūnu“ grūmėsi iš visų jėgų (abejas rungtynes klaipėdiečiai laimėjo po lemiamų M. Mažeikos metimų – red.). Niekada nežinai, kada ateis laimė.

Kad ir „Lietuvos rytas“. LKL sezonas šiam klubui buvo geras, atrodė, jokių variantų varžovams nebeliko. Ir štai kaip išėjo. Sunku atrasti receptą. Mes patys kartais nieko nežinome – paprašome minutės pertraukėlės, o po jos viskas apsiverčia.

LKL finalas

„Žalgiris“ – „Neptūnas“ 88:72 (26:15, 26:26, 20:12, 16:19). „Žalgiris“: M. Pocius 14, Š. Jasikevičius 13 (3-3/5, 5 rez. perd.,), A. Milaknis 12 (3-4/5), P. Jankūnas (8 atk. kam.) ir R. Javtokas (6 atk. kam.) po 11, A. Gudaitis 9 (7 atk kam.); „Neptūnas“: M. Mažeika 17, T. Brazeltonas 12 (3-4/5), M. Girdžiūnas ir S. Galdikas (6 atk. kam.) po 9, E. Ulanovas 8, A. Butkevičius 7.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 20/32 (62 proc.) ir 18/38 (47 proc.), tritaškiai – 11/22 (50) ir 9/23 (39), baudos – 15/24 (62) ir 9/12 (75), kamuolys atkovotas 35 ir 30 kartų, rezultatyviai perduotas 21 ir 10, perimtas 6 ir 7, prarastas 16 ir 13 kartų. Serija 3:1 (I rungtynės – 59:71, II – 92:83, III – 82:75).