R.Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ triumfavo Vitorijoje

2013 02 02 12:12

Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos sritis „Chimki“ (4-2) ekipa iškovojo vos trečią pergalę išvykoje šį sezoną, tačiau tai padarė prieš vieną stipriausių komandų Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje. Lietuvio auklėtiniai svečiuose 83:71 (19:18, 24:27, 19:11, 21:15) nugalėjo Vitorijos „Caja Laboral“ (4-2) krepšininkus, kuriems tai buvo antras pralaimėjimas namuose iš eilės.

Iki tol „Chimki“ buvo pasiekusi tik dvi pergales ne namie. Lapkričio 9 d. rusai 79:67 įveikė Atėnų „Panathinaikos“ ir gruodžio 27 d. 80:75 palaužė Stambulo „Bešiktaš“.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui po Fernando San Emeterio dvitaškio „Caja Laboral“ deficitas tesiekė 4 taškus (58:62). Visgi po minutės pertraukėlės į aikštelę sugrįžę svečiai pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą (70:58).

Ispanijos komanda dar buvo atsilikimą nukirpę per puse (71:76), bet užtikrintas „Chimki“ veteranų – Zorano Planiničiaus ir Vitalijaus Fridzono žaidimas jiems neleido pagalvoti apie pergalę.

„Chimki“ pagrindinis koziris šiame mače buvo ženkliai laimėta kova dėl kamuolių (40:28). Ji taip pat varžovus pranoko visose taiklumo kategorijose.

„Caja Laboral“: Fabienas Causeuras 15, Maciejus Lampe 13, Nemanja Bjelica 12, Andresas Nočioni 11, Milko Bjelica 9.

„Chimki“: Paulas Davisas 20 (8/8 baudų), Kelvinas Riversas 16 (0/3 dvit.), Zoranas Planiničius 13, Vitalijus Fridzonas 11, Sergejus Monia 10.

Kitas rungtynes „Chimki“ savo aikštėje žais su Pirėjo „Olympiakos“ klubu, o „Caja Laboral“ išvykoje susigrums su Sienos „Montepaschi“ žaidėjais.

"Anadolu Efes" iškovojo penktą pergalę iš eilės

Stambulo „Anadolu Efes“ (5-1) komandos traukinys toliau įsibėgėja. Turkijos ekipa Eurolygos „Top 16“ etape iškovojo penktą pergalę iš eilės ir po šeštojo turo įsitvirtino antroje E grupės vietoje.

Oktay Mahmuti auklėtiniai išvykoje 78:73 (22:16, 16:12, 17:26, 23:19) įrodė pranašumą prieš Malagos „Unicaja“ (2-4) krepšininkus, kuriems tai buvo ketvirta nesėkmė per pastaruosius penkis mačus.

Iki mačo pabaigos likus žaisti dvi minutes skirtumas tarp komandų tebuvo minimalus (69:70), tačiau reikiamu momentu iššovė „Anadolu Efes“ lyderis Jordanas Farmaras.

Amerikietis pataikė vieną baudą, smeigė tritaškį bei sustiprino svečių komandos šansus iškovoti pergalę. „Unicaja“ vidurio puolėjas Luka Zoričius realizavo dvi baudas, bet paskutinį tašką šiose rungtynėse padėjo Sasha Vujačičiaus dėjimas (76:71).

„Unicaja“: Luka Zoričius 20, Marcusas Williamsas 15 (2/9 trit.), Earlas Calloway 15, Txemi Urtasunas 9.

„Anadolu Efes“: Jordanas Farmaras 15, Keremas Gonlumas 13 (10 atk. kam.), Semihas Erdenas 11, Joshua Shippas 9, Sasha Vujačičius 8, Duško Savanovičius 8 (7 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Anadolu Efes“ namuose žais su Madrido „Real“, o „Unicaja“ išvykoje susitiks su Berlyno ALBA.

"Brose Baskets" patampė "Panathinaikos" nervus

Visas rungtynes Atėnų „Panathinaikos“ (4-2) krepšininkams ant kulnų lipusi Bambergo „Brose Baskets“ (0-6) komanda galiausiai turėjo pripažinti Graikijos vicečempionų pranašumą 73:76 (19:19, 14:17, 16:15, 24:25).

Tai buvo jau šeštasis „Brose Baskets“ ekipos pralaimėjimas Eurolygos „Top 16“ etape. Pirmajame antrojo etapo mače vokiečiai 82:85 nusileido Malagos „Unicaja“ komandai, trečiajame 83:90 turėjo pripažinti Maskvos CSKA komandos pranašumą, o likusius tris mačus pralaimėjo triuškinamais skirtumais.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusę minutės graikai dar turėjo 5 taškų pranašumą (73:68), tačiau sėkmingą ataką surengę svečiai priartėjo iki dviejų (73:70).

Paskutinėmis susitikimo sekundėmis „Brose Baskets“ ekipa bandė gelbėtis pražangomis, tačiau Jono Mačiulio ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo.

Mačiulis nugalėtojams per 29 minutes pelnė 8 taškus (1/4 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, užsidirbo 1 bloką, 3 sykius prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

„Panathinaikos“: Michaelis Bramosas 16, Stephane'as Lasme 15 (9 atk. kam.), Marcusas Banksas 13, Jonas Mačiulis 8.

„Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras 16, Sharrodas Fordas 15 (14 atk. kam.), Antonas Gavelas 12 (7 atk. kam.), Sergerio Gipsonas 11.