„Raptors“ pratęsė pergalių seriją

2013 02 20 8:19
Kanados ekipa iškovojo penktą pergalę iš eilės. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Toronto „Raptors“ (22-32) komandai, kurios garbę gina du lietuviai, pratęsti pergalių seriją Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) nesutrukdė net žaidimas su improvizuota švieslente.

Kanados ekipa išvykoje 96:88 (27:19, 28:27, 18:19, 23:23) įveikė Rytų konferencijos turnyro lentelės dugne įsitvirtinusius Vašingtono „Wizards“ (15-37) krepšininkus ir iškovojo penktą pergalę iš eilės.

Nuo pat susitikimo pradžios sugedo rungtynių švieslentė. Tad komandoms teko improvizuoti ir šalia sekretoriato buvo pastatyta kuklesnė švieslentė, o antroje mačo pusėje, žiūrovų paragintas arenos pranešėjas, pradėjo pats skaičiuoti laiką, likus žaisti 10 ar 5 sekundes.

„Pasijaučiau lyg vėl būčiau mokykloje, – po rungtynių teigė DeMaras DeRozanas. – Manau mes buvome pažeidę 24 sekundžių taisyklę, nes aš net negalėjau rasti atakos laikrodžio.“

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, po Martello Websterio tritaškio, „Wizards“ deficitas tebuvo 5 taškai (78:83), tačiau JAV sostinės komanda po to net tris minutes negalėjo pataikyti „iš žaidimo“.

Tuo pasinaudoję „Raptors“ spurtavo 7:1 ir susikrovė dviženklį pranašumą (90:79). Websteris pabandė vėl sugrąžinti į rungtynes intrigą ir smeigė dar vieną tolimą šūvį, bet taikliai baudas sumetęs Kyle'as Lowry įtvirtino pergalę.

Tai buvo trečioji „Raptors“ pergalė išvykoje iš eilės – ilgiausia serija nuo pat 2007 metų. Kanados ekipa taip pat yra laimėjusi šešis mačus iš pastarųjų aštuonių, kuomet į Torontą persikėlė Rudy Gay.

Jonas Valančiūnas per 21 minutę pelnė 7 taškus (2/2 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 1 metimą, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 sykį suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 12 naudingumo balų.

Linas Kleiza rungtynėms registruotas nebuvo.

Šis mačas itin nenusisekė „Wizards“ lyderiui Johnui Wallui, kuris per 31 minutę prametė 11 dvitaškių iš 12 bandymų, 7 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

Savaitgalį „Raptors“ naujokas Terrence'as Rossas laimėjo NBA dėjimų konkursą, tačiau tai neturėjo įtakos jo aikštelėje praleidžiamam laikui. Gynėjas sužaidė tik tris minutes ir niekuo nepasižymėjo.

„Wizards“: Bradley Bealas 25, Martellas Websteris 16 (8 atk. kam.), Emeka Okaforas 12 (9 atk. kam.), Trevoras Bookeris 10, Johnas Wallas 9 (7 kld., 1/12 dvit.).

„Raptors“: Rudy Gay 24 (8 atk. kam., 5 kld.), DeMaras DeRozanas 24, Kyle'as Lowry 11 (10 rez. perd.), Johnas Lucasas 10, Andrea Bargnani 9, Jonas Valančiūnas 7 (8 atk. kam.).

„Raptors“ kitas rungtynes namuose žais su Memfio „Grizzlies“ ekipa, o „Wizards“ taip pat savo aikštėje išbandys jėgas su Denverio „Nuggets“ atstovais.