"Real" "Žalgiriui" sudavė dar vieną smūgį

2013 03 07 22:00
Ketvirtame kėlinyje likus žaisti minutę „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais. / Erlendo Bartulio nuotraukos

Kauno „Žalgiriui“ – dar vienas skaudus varžovų dūris. Per paskutines 18 ketvirto kėlinio sekundžių praradę 4 taškų persvarą, „Žalgirio“ krepšininkai mače su Madrido „Real“ krito per pratęsimą.

Kauniečiai E grupės mače namie 104:105 (29:19, 15:21, 17:23, 23:21, 20:21) po 45 kovos turėjo pripažinti Madrido „Real“ persvarą ir sukomplikavo savo galimybes žengti toliau.

Ketvirtame kėlinyje likus žaisti minutę „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais, tačiau „Real“ spurtavo 5:0 ir pradėjo baudų metimo maratoną. Pirmasis suklydo Donaldas McGrathas, kurio antroji bauda skriejo pro šalį. Vieną metimą prametė ir Sergio Rodriguezas, bet jį išgelbėjo Nikola Mirotičius.

Pastarasis atkovojo kamuolį puolime bei šaltakraujiškai realizavo dvi baudas. Išplėšti pergalę „Žalgiris“ turėjo tris sekundes, o lemiamą šūvį jis patikėjo Marko Popovičiui. Kroato desperatiškas šūvis tikslo nepasiekė.

Pratęsimą galingiau pradėjo svečiai. Madrido ekipa greitai išsiveržė į priekį, o po Mirotičiaus baudų „Real“ persvara jau siekė 7 taškus (101:94). Sirgalių viltis atgaivino McGratho tritaškis.

Dar vieną tolimą metimą pataikė Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius perėmė kamuolį ir pelnė greitus taškus, bet pakovoti dėl pergalės pritrūko laiko.

„Real“ pataikė net 16 tritaškių (43 proc.), tačiau taiklumu nusileido „Žalgiriui“ – 51 proc. (14/27 trit.).

Martynas Pocius rungtynes praleido dėl kojos traumos.

„Žalgiris“: Tremmellas Dardenas 20, Mindaugas Kuzminskas 16 (5/5 dvit.), Kšištofas Lavrinovičius 14, Oliveris Lafayette'as 13, Donaldas McGrathas 9, Marko Popovičius 8.

„Real“: Nikola Mirotičius 31 (18/18 baudų, 11 atk. kam., 9 išpr. praž.), Jaycee Carrollas 21 (5/7 trit.), Sergio Llullas 14 (4/6 trit.), Rudy Fernandezas 11, Sergio Rodriguezas 11 (3/6 trit.).

Pirmąjį tarpusavio susitikimą Madride 75:74 laimėjo „Real“.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ išvykoje žais su Maskvos CSKA ekipa, kuri yra laimėjusi du mačus iš eilės. Tuo tarpu „Real“ namuose surems ginklus su Malagos „Unicaja“ krepšininkais.

Joanas Plaza („Žalgirio“ ekipos vyr. treneris): „Dabar labiau nei bet kada didžiuojuosi savo žaidėjais, komanda, miestu ir šalimi, kurioje dabar gyvenu. Tai buvo puikus spektaklis visiems krepšinio spektaklis visiems žiūrovams, bet, deja, mes jį pralaimėjome. Pralaimėjome dėl mažų detalių. Labai svarbūs epizodai buvo, kuomet varžovai atkovojo kelis kamuolius puolime ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas ne tik puikiai žaidė gynyboje, bet ir pataikė tritaškius atitinkamai 71 ir 66 proc. tikslumu.

Manau ir kiti turėtų didžiuotis šia komanda. Galbūt tai nėra NBA lygio žaidėjai, bet jie mokosi iš klaidų ir tobulėja. Niekas negali apkaltinti komandos, kad ji neatidavė visų jėgų. Reikia nepamiršti to, jog pralaimėjome vienai pajėgiausių Europos ekipų.

Sunku kalbėti, praėjus tiek mažai laiko po rungtynių, apie klaidas mačo pabaigoje. Reikėtų peržiūrėti vaizdo įrašą. Labai sunku patikėti, jog likus žaisti minutę ir pirmaujant 7 taškais, įmanoma taip dažnai suklysti. Galbūt tai buvo nekantrumas ir žaidėjai kai kuriuose epizoduose perskubėjo. Visgi tos klaidos veda į tobulėjimą. Tokios pačios klaidos žaidėjai nebedarys. Tuo metu penkete žaidė daug patyrusių krepšininkų, todėl nemanau, kad galima dėl to kaltinti patirties trūkumą.“

Pablo Laso („Real“ ekipos vyr. treneris): „Prieš atvykdami čia su savo krepšininkais kalbėjau, koks beprotiškas krepšinio vakaras laukia „Žalgirio“ arenoje. Jis toks ir buvo. Kalbant apie rungtynių pabaigą atrodoė, kad vienu metu buvome laimėję mes, po to „Žalgiris“, vėl mes ir t.t. Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ žaidė atkyviai ir susikūrė puikias progas atakuoti, tačiau „Real“ nepasidavė ir išplėšė pratęsimą. Džiaugiuosi, kad „Real“ į Ispaniją vyksta iškovoję šią svarbią pergalę. Tai reiškia, jog ir toliau galėsime kovoti dėl aukščiausių pozicijų grupėje. Dėkoju „Žalgirio“ fanams už puikią atmosferą arenoje.

Fanų reakcija į Fernandezą? Negalvoju pernelyg apie tai. Apie tai daugiau sužinojau iš Martyno Pociaus. Suprantu, kad dėl kai kurių epizodų iš rungtynių Madride, „Žalgirio“ fanai galėjo taip elgtis. Tačiau visa komanda ir pats Rudy koncentruojasi ties rungtynėmis.“