Reguliariajame sezone "Žalgiris" liko neįveiktas

2009 04 09 0:00
Jonas Mačiulis (su kamuoliu), pataikęs 8 tritaškius iš eilės, pasiekė Kauno sporto halės tolimų metimų rekordą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kauno "Žalgirio" krepšininkai vakar per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes nugalėjo Europos taurės laimėtoją Vilniaus "Lietuvos rytą" ir reguliarųjį sezoną baigė be pralaimėjimų.

Lietuvos čempiono titulą ginantys žalgiriečiai Kauno sporto halėje 84:76 (19:23, 24:12, 22:22, 19:19) įveikė sostinės ekipą ir iškovojo dvidešimtą iš eilės pergalę. "Lietuvos rytas" reguliarųjį sezoną baigė antroje vietoje - 18 pergalių ir 2 pralaimėjimai.

Ši pergalė kauniečiams garantavo savos aikštelės pranašumą visuose LKL atkrintamųjų varžybų etapuose. Pirmoji tarpusavio dvikova baigėsi taip pat kauniečių pergale - 75:64.

J.Mačiulio benefisas.

Kauno komandą į pergalę vedė Jonas Mačiulis, fantastiškai atakavęs nuo trijų taškų linijos. Jis pataikė net 8 tritaškius iš 9 ir iš viso surinko 30 taškų. Vilniaus ekipoje, žaidusioje be Chucko Eidsono ir Marijono Petravičiaus, labiausiai pasižymėjo kapitonas Steponas Babrauskas - 20 taškų (2-5/5).

Pirmi du kėliniai vyko permainingai. Antrojo pradžioje 8 taškų persvarą įgijo svečiai (27:19), tačiau ilsėtis ekipos išėjo jau "Žalgiriui" įgijus 8 taškų pranašumą (43:35). Po didžiosios pertraukos šeimininkai, vedini J.Mačiulio tritaškių, regis, pabėgo nepavejamai - 27 minutę "Žalgiris" pirmavo 19 taškų - 56:37. Tačiau kad ir pavargę, Europos taurės laimėtojai neketino pasiduoti: varžovų krepšį vis dažniau taikliais metimais drebino S.Babrauskas, o 33 minutę iš "Žalgirio" pranašumo liko tik du taškai - 68:66. Tačiau J.Mačiulio ir A.Milaknio tritaškiai palaidojo vilniečių viltis namo grįžti su pergale.

Žinomos ketvirtfinalio poros

Šiandien "Alytaus" ir "Šiaulių" rungtynėmis baigsis reguliarusis LKL sezonas. Ši dvikova jau nieko nelems, nes alytiškiai aukščiau devintosios vietos nebepakils, o šiauliečiai, pirmadienį nugalėję Klaipėdos "Neptūną", užsitikrino trečiąją vietą.

Ketvirtfinalių varžybos prasidės balandžio 11 dieną. Ketvirtfinalio poros: "Žalgiris" - Kauno "Aisčiai", "Lietuvos rytas" - Vilniaus "Sakalai", Klaipėdos "Neptūnas" - Kėdainių "Nevėžis", "Šiauliai" - "Kaunas Triobet".

"Žalgirio" treneris Gintaras Krapikas

Žinojome, kad "Lietuvos rytas" panaudos zoninę gynybą, todėl nusiteikėme, kad reikės grumtis dėl atšokusių kamuolių, tobulinti kamuolio perdavimus. "Lietuvos rytas" nenorėjo pralaimėti. Su šia komanda kovos visada yra principinės. Šiandien tie Vilniaus žaidėjai, kurie ilgiau sėdi ant atsarginių suolelio, turėjo progą pasirodyti ir jie ja naudojosi.

"Lietuvos ryto" treneris Rimas Kurtinaitis

Nepaisant nuovargio, išlaikėme intrigą. Ir taikydami zoninę gynybą vienu metu priartėjome prie "Žalgirio". Esame jau pasimokę ir žinome, kad tokia gynyba padeda panaikinti didelį taškų deficitą ir mes turime šansą įsibėgėti. "Žalgiris" žaidžia lėtai, o mes pratę rungtyniauti greitai. Pavyko uždengti P.Jankūną, tačiau, kad ir kaip stengėmės, J.Mačiulio nepavyko sustabdyti. Būčiau neteisus, jei reikalaučiau iš auklėtinių ko nors daugiau, nes trejos rungtynes Turine iš eilės yra labai daug.