Rekordas: nugalėtojas paaiškėjo tik po penkių pratęsimų

2007 12 06 0:00

Trečią pralaimėjimą per šeštas ULEB taurės turnyro A grupės rungtynes patyrė "Šiaulių" krepšininkai.

Jie antradienį svečiuose 65:90 (20:22, 18:22, 18:27, 9:19) nusileido grupės lyderei Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) ekipai.

"Šiaulių" komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Antonio Grantas (10 atkovotų kamuolių) ir Donatas Zavackas. Jie pelnė atitinkamai 18 ir 17 taškų. 9 taškus surinko Saulius Kuzminskas, 7 - Artūras Masiulis, 6 - Mantas Ruikis, 5 - Marius Prekevičius, 3 - Gediminas Maceina.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Rudy Fernandezas (24 tšk.) ir Demondas Malletas (14).

"Pirmojoje rungtynių pusėje galbūt per daug savimi pasitikėjome, todėl nežaidėme gerai. Po pertraukos pagerinome gynybą ir sugebėjome atitrūkti nuo varžovų, taip beveik nulemdami mačo baigtį", - dėstė Badalonos ekipos strategas Aito Garcia Reneses.

"Jei "Joventut" nežais ULEB taurės finale, būsiu nustebęs, nes tai aukščiausio lygio komanda", - po dvikovos sakė "Šiaulių" treneris Robertas Kuncaitis.

Ketvirtą pergalę grupėje iškovojo antrąją vietą užimantis Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) klubas. Jis svečiuose 107:67 (32:23, 24:19, 27:10, 24:15) sutriuškino autsaiderę Gilfordo "Heat" (Anglija) ekipą, kurioje nežaidė Nerijus Karlikanovas.

Trečiosios grupės rungtynės pateks į istoriją kaip ilgiausios ir rezultatyviausios ULEB rengiamų turnyrų - ULEB taurės ir Eurolygos - rungtynės. Antradienį Berlyno "Alba" po penkių pratęsimų 141:127 (16:15, 21:21, 16:21, 18:14; pratęsimai - 11:11, 15:15, 15:15, 11:11, 19:5) įveikė Sarajevo "KK Bosna" (Bosnija) penketuką.

Rekordą pagerino ir prie "Alba" ekipos pergalingo spurto penktajame pratęsimo kėlinuke (9:0) prisidėjęs Goranas Nikoličius, jis praleido aikštelėje net 63 minutes 40 sekundžių. Pagrindinis laikas baigėsi 71:71, o bendras penkių pratęsimų rezultatas - 70:56. Abiejose ekipose rungtynes anksčiau laiko dėl išnaudoto pražangų limito baigė po penkis krepšininkus, dar po du žaidėjus susitikimą baigė su 4 pražangomis.

Šešto turo rungtynes "Šiauliai" gruodžio 11 dieną svečiuose žais su "Turk Telekom" klubu, kuriam namie pralaimėjo 90:97.

A grupės lentelė (pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. DKV Joventut 5 0 451:344

2. Turk Telekom 4 1 464:412

3. Alba 3 2 445:421

4. Šiauliai 2 3 397:420

5. KK Bosna 1 4 437:474

6. Heat 0 5 331:454