Rezultatyvumu spindėjęs R. Westbrookas atvedė Vakarus į pergalę

2015 02 16 9:18
Russellas Westbrookas. AFP/Scanpix nuotrauka

Niujorke įvyko NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynės. Po atkaklios, gražios ir rezultatyvios kovos Vakarai nugalėjo Rytus 163:158 (47:36, 36:46, 39:40, 41:36).

Po garsenybių pasirodymų ir JAV nacionalinio himno metu garsiomis ovacijomis pasitikto prezidento Billo Clintono visos akys pakrypo į krepšininkus. Marcas Gasolis laimėjo ginčo kamuolį prieš vyresnį brolį Pau ir kova „Madison Square Garden“ prasidėjo.

Antro kėlinio pradžioje tris tritaškius paeiliui įskraidinęs Russellas Westbrookas Vakarams leido įgyti triuškinančią persvarą (56:36).

Tolimų metimų dėka Rytų konferencijos komanda atsigavo. Kyrie Irvingo tritaškis baigiantis antrajam ketvirčiui deficitą sumažino iki minimumo – 82:83.

Westbrookas per du kėlinius pelnė 27 taškus ir sparčiais žingsniais artėjo prie visų laikų „Visų žvaigždžių“ mačo rezultatyvumo rekordo, kuris iki šiol priklauso 1962 metais 42 taškus pelniusiam Wiltui Chamberlainui. Jis taip pat sužaidė rezultatyviausią visų laikų pirmąją mačo dalį.

Po ilgosios pertraukos LeBrono Jameso dvitaškis išvedė Rytus į priekį (93:91). Bet lyderio rolę iš Westbrooko perėmė Donato Motiejūno komandos draugas Jamesas Hardenas ir Vakarai vėl šiek tiek pabėgo – 104:96.

Kėlinį užbaigė septyni Atlantos „Hawks“ krepšininkų taškai be atsako ir rezultatas vėl buvo lygus (122:122).

Paskutinioji rungtynių minutė prasidėjo Carmelo Anthony tritaškiu (156:161), o Pau Gasolis pridėjo taiklų metimą iš po krepšio. Paskutinėmis sekundėmis Westbrookas Vakarų pergalę įtvirtino baudų metimais (163:158), bet Oklahomos „Thunder“ įžaidėjui pritrūko taško iki Chamberlaino rekordo.

Nuo suolo rungtynes pradėjęs Westbrookas pataikė 16 metimų iš 28, pelnė 41 tašką, atkovojo 5 kamuolius ir džiaugėsi mačo MVP titulu.

Rytų komandą į priekį vedė 30 taškų pelnęs LeBronas Jamesas. Kyle‘as Korveris pataikė septynis tolimus metimus ir pridėjo 21 tašką.

„Tai neįtikėtina. Esu palaimintas būdamas čia Niujorke“, – naudingiausio žaidėjo prizą atsiėmęs sakė „Thunder“ lyderis.

Vakarams tai buvo 37-oji pergalė, o Rytų kraityje lieka 27-ios. Komandos pagerino praeitais metais pasiektą „Visų žvaigždžių“ susitikimų rezultatyvumo rekordą. Kartu jos pelnė 321 tašką.

Užfiksuotas ir tolimų metimų rekordas. Iš viso mačo žiūrovai išvydo 48 taiklius tritaškius iš 133 bandymų.

LeBronas rezultatyviausių „Visų žvaigždžių“rungtynių dalyvių sąraše pakilo į antrą vietą. 278 taškus savo sąskaitoje turintis Klivlando „Cavaliers“ lyderis aplenkė Michaelą Jordaną ir Kareemą Abdul-Jabbarą ir tik dviem taškais atsilieka nuo Kobe Bryanto.

Rytai: LeBronas Jamesas 30, Kyle‘as Korveris 21 (7/12 tritaškiai), Johnas Wallas 19, Jeffas Teague ir Carmelo Anthony po 14, Kyrie Irvingas 11, Pau Gasolis (10 atk. kam.), Chrisas Boshas ir Kyle‘as Lowry po 10.

Vakarai: Russellas Westbrookas 41 (16/28 metimai), Jamesas Hardenas 29, LaMarcus Aldridge‘as 18, Stephenas Curry 15 (9 atk. kam.), DeMarcus Cousinsas 14, Chrisas Paulas 12 (15 rez. perd.), Damianas Lillardas 11.