Rice'o metimas „Maccabi“ padovanojo bilietą į Eurolygos finalą

2014 05 16 21:18

Tel Avivo „Maccabi“ sukūrė dar vieną stebuklą. 15 taškų deficitą panaikinę Davido Blatto auklėtiniai Eurolygos pusfinalyje 68:67 (16:19, 14:19, 17:15, 23:12) palaužė Maskvos CSKA ir žengė į finalą.

„Maccabi“ didvyriu tapo amerikietis Tyrese‘as Rice‘as. Iniciatyvos ketvirtame kėlinyje ėmęsis amerikietis likus 8 sekundėmis iki rungtynių pabaigos perėmė kamuolį ir greitoje atakoje įmetė iš po krepšio, taip išplėšdamas savo komandai pergalę ir kelialapį į finalą.

Trečio kėlinio pabaigoje CSKA po Sonny Weemso dvitaškio susikrovė rekordinę – 15 taškų – persvarą (55:40). Tačiau tada „Maccabi“ stojo į paskutinį šturmą.

Ketvirto kėlinio viduryje Davidas Blu ir Ricky Hickmanas smeigė po tritaškį ir sumažino savo komandos deficitą iki 5 taškų (57:62).

Daugiau nei minutę trukusį taškų badą nutraukė Rice‘as, pataikęs iš po krepšio (62:59). Visgi tuo pačiu atsakė Nenadas Krstičius ir atstatė 5 taškų CSKA persvarą (64:59).

Likus 20 sekundžių „Maccabi“ atsilikinėjo 2 taškais (63:65), tačiau savo žodį tarė Weemsas, pataikydamas iš vidutinio nuotolio (67:63).

Kitoje atakoje savo penktą tritaškį pataikė Blu ir iš CSKA pranašumo liko tik 1 taškas (66:67).

Praradę kamuolį ir neapsigynę nuo Rice‘o išpuolio CSKA dar turėjo galimybę laimėti, tačiau Weemso tritaškis tikslo nepasiekė.

Finale Tel Avivo komanda susitiks su Madrido „Real“ klubu.

CSKA: Sasha Kaunas 14 (24 naud. bal.), Milošas Teodosičius 12, Viktoras Khryapa 9 (10 atk. kam.), Kyle‘as Hinesas, Vitalijus Fridzonas ir Sonny Weemsas po 6.

„Maccabi“: Davidas Blu 15, Tyrese‘as Rice‘as 13, Ricky Hickmanas ir Alexas Tyusas po 10, Devinas Smithas (9 atk. kam.) ir Yogevas Ohayonas po 7.