Rinktinėje neliko nežinomųjų

2009 08 26 0:00
R.Butautas tikina, kad buvo sunku atsisakyti P.Jankūno paslaugų.
AFP/Scanpix, LŽ archyvo nuotraukos

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Ramūnas Butautas nelaukdamas tarptautinio "Akropolio" taurės turnyro Graikijoje pabaigos, paskelbė galutinį komandos žaidėjų dvyliktuką.

R.Butautas apie savo sprendimą žadėjo pranešti po šio vakaro dvikovos su Graikija, tačiau rinktinės dvyliktuką treneris paskelbė jau vakar, prieš kontrolinę dvikovą su Serbija. Į Europos pirmenybes Lenkijoje nevyks 25 metų 203 cm ūgio puolėjas Paulius Jankūnas.

Nelengvas sprendimas.

"Tai sunkiausias sprendimas kiekvienam treneriui, - teigė R.Butautas. - Apsvarstę nutarėme, kad sunkiojo puolėjo pozicija yra stipriausia mūsų rinktinėje. Padėkojome Pauliui už darbą ir išreiškėme viltį, kad ateityje jis bus tarp rinktinės kandidatų."

P.Jankūnas buvo mažiausiai žaidžiantis rinktinės krepšininkas. Per ketverias draugiškas rungtynes jis aikštėje būdavo vos 6,3 minutės ir pelnydavo 2,5 taško.

"Visi į Europos čempionatą negali važiuoti, - trenerio sprendimą komentavo P.Jankūnas. - Gaila, kad toks sprendimas priimtas paskutiniu momentu."

Krepšininkas netrukus prisidės prie naujojo savo klubo Rusijoje Maskvos srities "Chimki" ir rengsis Eurolygos sezonui.

Tad rugsėjo 7-ąją prasidėsiančiose Europos pirmenybėse Lietuvai atstovaus šie krepšininkai: gynėjai Andrius Mažutis, Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Mindaugas Lukauskis, Artūras Jomantas, Simas Jasaitis, puolėjai Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius, vidurio puolėjai Marijonas Petravičius ir Robertas Javtokas.

Nekrito tritaškiai

"Akropolio" turnyre Atėnuose užvakar 78:61 palaužę Europos čempionus rusus, lietuviai vakar susitiko su Serbijos rinktine.

Mūsiškiai šiose rungtynėse pirmavo tik kartą - 5 minutę po L.Kleizos tritaškio (9:8). Tačiau klaidų ir netaiklių metimų virtinė leido serbams persverti rezultatą ir atitrūkti - 11:17, 25:35.

10 taškų skirtumu varžovai pirmavo ir po pertraukos. Tuomet Lietuvos rinktinė po spurto priartėjo iki 3 taškų (42:45), bet L.Kleizos nesportinė pražanga padėjo varžovams dar kartą nutolti.

Į lemiamą šturmą R.Butauto komanda pakilo rungtynių pabaigoje. Likus žaisti 40 sekundžių komandas teskyrė 4 taškai (70:74). Tuomet S.Jasaitis švystelėjo tritaškį. Deja, metimas buvo netaiklus, o Serbija dar labiau padidino savo persvarą (78:70).

Tritaškiai metimai vakar gramzdino lietuvius - iš 26 tolimų metimų pataikyti vos 2 (8 proc.). Be to, mūsų krepšininkai kamuolį prarado net 23 kartus (serbai - 13).

Šiandien "Akropolio" turnyre Lietuvos rinktinė kovos prieš turnyro šeimininkę Graikiją, kurią treniruoja Jonas Kazlauskas.

Lietuva - Serbija 70:78 (13:19, 18:19, 23:21, 16:19).

Lietuva: L.Kleiza 19 tšk., M.Petravičius 17, R.Javtokas 11, M.Kalnietis ir S.Jasaitis po 6, J.Mačiulis 4, M.Lukauskis, T.Delininkaitis ir K.Lavrinovičius po 2, A.Jomantas 1, A.Mažutis ir D.Lavrinovičius taškų nepelnė.

Serbija: N.Veličkovičius 14, U.Tripkovičius 13, B.Popovičius 12, N.Krstičius 11.