"Rūdupio" smūgis

2010 10 14 0:00

Įspūdingą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione iškovojo Prienų "Rūdupio" krepšininkai, savo arenoje nepasigailėję "Šiaulių" komandos.

Virginijaus Šeškaus vadovaujama Prienų ekipa 95:69 (22:11, 22:21, 27:17, 24:20) šventė pergalę prieš Antano Sireikos treniruojamus "Šiaulius". Praėjusio sezono BBL bronzos medalininkams tai buvo antras iš eilės pralaimėjimas, o prieniškiai iškovojo antrą pergalę ir turnyro lentelėje pakilo į antrąją vietą. Čempionate pirmauja Rygos VEF (Latvija) klubas, kurį treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Šeimininkai jau per pirmą ketvirtį susikrovė dviženklį pranašumą - 22:9. Svečiai, laimėdami kėlinio dalį 10:0, bandė atsitiesti, bet "Rūdupio" krepšininkai nebeišleido iniciatyvos iš savo rankų. Per pirmus du kėlinius prieniškiai metė net 22 baudas (pataikė 20), šiauliečiai - tik 4 (pataikė 3).

"Rūdupiui" po 17 taškų pelnė Evaldas Dainys (10 rezultatyvių perdavimų) ir Vytenis Lipkevičius, 16 pridėjo Gediminas Orelikas. "Šiaulių" komandoje išsiskyrė Edvinas Ruzgas (17 tšk.) ir Ricky Harrisas (14). Per šią dvikovą "Šiaulių" ekipoje debiutavo tik sekmadienį prie jos prisidėjęs Žygimantas Janavičius. 21 metų 192 cm ūgio įžaidėjas aikštėje per 22 minutes pelnė 10 taškų.

Antradienį žaistos ir vienerios BBL Iššūkio taurės turnyro B grupės rungtynės. Vilniaus "Sakalai" namie 79:69 (23:17, 21:12, 17:14, 18:26) įveikė "Kauno" krepšininkus, kuriuos dabar, į Vilniaus "Lietuvos rytą" perėjus Dariui Maskoliūnui, treniruoja Rimvydas Samulėnas.

Iš nugalėtojų pasižymėjo Augustas Pečiukevičius (19 taškų ir 7 rezultatyvūs perdavimai), Virginijus Sirvydis ir Rolandas Matulis (po 13 taškų). "Kauno" klube rezultatyviausias buvo Povilas Čukinas - 12 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

"Šis laimėjimas labai svarbus. Dabar emociškai pakilome", - tikino Erikas Kučiauskas. Jo treniruojamiems "Sakalams" tai buvo pirma pergalė šį sezoną. "Jau pradėjo veikti mūsų komandinė gynyba, žaidėjai geriau jaučia vienas kitą, - gerų žodžių auklėtiniams rado E.Kučiauskas. - Nudžiugino individualus puolimas, pavyko sumažinti ir klaidų. Iš viso jų padarėme 16, o vidurkis būdavo 24,5."

Elito diviziono lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)