"Rūdupio" žingsnis

2011 05 05 0:00
V.Šeškaus treniruojami Prienų krepšininkai per pirmas rungtynes savo žiūrovų nenuvylė.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Vakar prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažasis finalas, kuriame Prienų "Rūdupis" ir Utenos "Juventus" kovoja dėl bronzos medalių.

Prienuose vykusią dvikovą 79:65 (15:17, 28:16, 19:18, 17:14) laimėjo Virginijaus Šeškaus vadovaujami šeimininkai ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0. Antrosios rungtynės Utenoje vyks gegužės 7 dieną.

Trečiadienio dvikova atkakliai vyko tik 15 minučių. Per jas rezultatas lygus buvo penkis kartus. Įpusėjus antram kėliniui švieslentėje degė skaičiai 25:25. Gerokai taikliau atakuodami nuo trijų taškų linijos šeimininkai iki didžiosios pertraukos pelnė 18 taškų ir po dviejų kėlinių turėjo dviženklę persvarą - 43:33. Roberto Giedraičio vadovaujami "Juventus" krepšininkai trečiajame kėlinyje sugebėjo skirtumą sumažinti iki penkių (55:50), tačiau tai buvo laikinas svečių džiaugsmas. Iki ketvirčio pabaigos susigrąžinę turėtą persvarą (62:51) paskutinio kėlinio pradžioje šeimininkai visiškai uždusino varžovus. Po Vytenio Lipkevičiaus tritaškių, Povilo Butkevičiaus dvitaškių ir Ado Juškevičiaus taiklių metimų 35 minutę "Rūdupis" įgijo saugų atstumą - 77:53.

Pagrindinės Utenos komandos pralaimėjimo priežastys - net 25 klaidos (prieniškiai suklydo 14 sykių) ir prastas tritaškių pataikymas - iš 10 bandymų pataikė tik 3 (šeimininkai - 10/31).

Prie pirmosios pergalės mažajame finale labiausiai prisidėjo V.Lipkevičius - 16 taškų (tritaškiai 4/8), P.Butkevičius - 12 ir A.Juškevičius - 10.

Iš svečių rezultatyviausiai žaidė naudingiausias reguliariojo sezono krepšininkas Aurimas Kieža. Jis pelnė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius, tačiau suklydo 5 kartus. 12 taškų surinko Vaidas Čepukaitis.

Trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmę "Rūdupio" krepšininkai ir penktojoje įsitvirtinęs "Juventus" iki mažojo finalo susitiko du kartus ir pasidalijo po pergalę - Prienuose 64:62 laimėjo šeimininkai, Utenoje 86:71 šeimininkavo "Juventus" žaidėjai.