Rusai neperšoko Lietuvos rinktinės gynybos sienos

2013 08 22 21:19
Jonas Valančiūnas. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Kai trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė spurtavo 20:4, Rusijos krepšininkai per likusią Vilniuje vykusių kontrolinių rungtynių dalį nuleido rankas ir nebekovojo dėl pergalės. Jono Kazlausko treniruojamą Lietuvos komandą, sutriuškinusią varžovus – 82:51, į septintąją pergalę paeiliui vedė po krepšiais dominavęs vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

Antras jauniausias Lietuvos rinktinės žaidėjas išprovokavo 9 pražangas ir metė net 15 baudų, iš kurių realizavo 11. Per 21 minutę aukštaūgis pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius, blokavo 4 metimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Pirmą kartą dviženklę persvarą (31:21) lietuviai susikrovė antrojo kėlinio pabaigoje, kai net keturias atakas paeiliui kamuolys specialiai buvo įmetamas į baudos aikštelę 21-erių Valančiūnui.

Po ilgosios pertraukos rusai atsitrenkė į Lietuvos rinktinės gynybos mūrą. Per trečiojo kėlinio pirmąsias šešias minutes svečiai įmetė vos keturis taškus. Įsibėgėję Kazlausko auklėtiniai nurūko – 54:27.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje šeimininkai pasiekė net 31 taško persvarą – 63:32, o pergale patikėję aistruoliai arenoje skandavo Valančiūno ir Lino Kleizos vardus.

Rusijos rinktinė sužaidė nerezultatyviausią mačą pasirengimo etape. Iki dvikovos Vilniuje prasčiausias rezultatas pasiektas rungtynėse su latviais – 52:71. Kontrolinių susitikimų maratone trys artėjančio Europos čempionato komandos – Lietuva, Graikija ir Ispanija vis dar nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo.

Prieš dvikovą Kazlauskas už darbą padėkojo Martynui Gecevičiui ir pranešė, kad gynėjas tapo pirmuoju penkiolikos kandidatų sąrašo žaidėju, nepatekusiu į galutinę sudėtį. Tai viena priežasčių, kodėl mače su rusais priimtas sprendimas registruoti visus likusius keturiolika žaidėjų.

„Be to, vakar rungtynėse gavosi prasta situacija. Renalas Seibutis patyrė traumą ir buvo mažai gynėjų, galinčių jį pakeisti, – aiškino Kazlauskas. – Pagalvojome, kodėl turėtume neregistruoti visų krepšininkų? Šis sprendimas visiškai pasiteisino.“

Anot stratego, Gecevičius rinktinei netiko, nes jos pagrindinė jėga – aukštaūgiai: „Martynas geras žaidėjas, bet kiekvienas turi turėti savo komandą, savo trenerį. Mums reikia kuo dažniau aštrinti žaidimą, todėl turime pasirinkti tam tinkamus žaidėjus.

Šioje komandoje Gecevičius geriausias metikas. Bet negalime tikėtis, kad visose rungtynėse jis išmes metimus. Be to, mums reikia, kad atakuojantys gynėjai galėtų padėti įžaidėjams. Gecevičius negali to padaryti.“

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 17 (8 atk. kam., 4 blk., 9 išpr. praž.), Donatas Motiejūnas 11 (3/4 tritaškių), Tomas Delininkaitis 10 (3/3 tritaškių, 4 rez. perd., 18 n.b.), Mindaugas Kuzminskas 9, Martynas Pocius 8.

Rusijos rinktinė: Antonas Ponkrašovas 13, Andrejus Voroncevičius 9, Sergejus Monia 8.

Šią vasarą Rusijos rinktinė priversta remtis be būrio pagrindinių žaidėjų. Dėl įvairių priežasčių komandos marškinėlių neapsivilko Andrejus Kirilenka, Viktoras Chriapa, Timofejus Mozgovas, Sergejus Bykovas, Aleksandras Kaunas.

Minėti krepšininkai 2011 m. Lietuvoje vykusiame Europos čempionate ir Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius.

Ekipos vyriausiojo trenerio poste žydų kilmės amerikietį Davidą Blattą pakeitė legendinis Rusijos krepšininkas Vasilijus Karasiovas.

Sostinėje vykstančiame keturių komandų draugiškame turnyre Rusijos rinktinė vakar netikėtai 72:74 pripažino čekų pranašumą. Lietuvos rinktinė 78:76 iškovojo sunkią pergalę dvikovoje su Suomijos komanda.

Penktadienį Lietuvos rinktinė sužais paskutines turnyro rungtynes su čekais ir išskris į draugišką turnyrą Atėnuose, kur rugpjūčio 27 d. žais pirmąjį mačą su Italijos ekipa.

„Visko gali būti, – paklaustas, ar artimiausiomis dienomis rinktinę gali palikti dar vienas kandidatas, atsakė Kazlauskas. – Tačiau šiandien planuojame, kad į „Akropolio“ taurės turnyrą vyks keturiolika žaidėjų.“