Rusai nutraukė lietuvių pergalių seriją

2013 07 24 10:44
fibaeurope.com nuotrauka

Lietuvos jaunių rinktinei nepavyko pratęsti savo pergalių serijos. Sauliaus Štombergo treniruojami aštuoniolikmečiai Latvijoje vykstančiame Europos čempionate 59:68 (7:18, 18:15, 9:15, 25:20) turėjo pripažinti rusų pranašumą.

Rusijos rinktinė dviženklį pranašumą susikrovė dar pirmame kėlinyje, kuomet mūsiškiai net penkias minutes negalėjo pelnyti nė taško.

Dar prasidėjus paskutiniam ketvirčiui rusai turėjo tik 7 taškų pranašumą (48:41), bet pastarieji spurtavo 6:0 ir 8:2 bei susikrovė pergalingą persvarą (62:47).

Lietuvių negelbėjo net taikliau už dvitaškius mesti tritaškiai. Tikslą pasiekė 6 tolimi metimai iš 15 bandymų (40 proc.), kuomet dvitaškių tikslumas siekė vos 35,6 proc. (16/45 dvit.).

Prieš šį susitikimą lietuviai buvo laimėję tris rungtynes iš eilės. Po jų kojomis krito Čekijos, Serbijos bei Slovėnijos rinktinės.

Lietuva: Ričardas Verbickas 15, Domantas Sabonis 12 (7 atk. kam., 4 kld.), Haroldas Saprykinas 10, Augustas Šuliauskas 7.

Rusija: Viačeslavas Fedorčenka 21, Ivanas Viktorovas 14 (10 atk. kam.), Alexanderis Martynovas 12 (0/3 trit.).

Paskutiniame antrojo etapo mače lietuviai surems ginklus su Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkais, kurie iškovojo vos vieną pergalę prieš graikus (52:51).