Rusai nuvainikavo "Maccabi"

2006 05 02 0:00
Stipriausia Senojo žemyno vyrų krepšinio ekipa po 35 metų pertraukos tapo Maskvos CSKA.
AFP/Sanpix nuotr.

Stipriausia Senojo žemyno vyrų krepšinio ekipa po 35 metų pertraukos tapo Maskvos CSKA. Ji Eurolygos turnyro finale įveikė pastaruosius dvejus metus nenugalimą Tel Avivo "Maccabi" komandą.

Prieš Prahoje vykusias Eurolygos finalo ketverto varžybas du pastaruosius čempionatus laimėjusios Tel Avivo "Maccabi" ekipos vadovai puoselėjo viltį, kad jų ekipa iškovos trečią titulą iš eilės ir įrašys "Maccabi" vardą į istoriją. Vis dėlto žydams teko nusivilti. Eurolygos turnyro finale jie 69:73 turėjo pripažinti Maskvos CSKA krepšininkų pranašumą ir atsisveikinti su stipriausios Europos komandos vardu bei galimybe patekti į istoriją. Iki šiol triskart stipriausiomis Europos krepšinio komandomis yra tapusios tik dvi ekipos. 1958-1960 metais tai padarė Aleksandro Gomelskio treniruojama Rygos ASK ekipa, o 1989-1991 metais stipriausios Europos komandos titulu džiaugėsi Splito "Jugoplastika".

"Esu tikras, kad Gomelskis didžiuotųsi tuo, ką šiandien padarėme. Vertinu tradicijas ir esu sujaudintas, kad po Gomelskio esu antras treneris, su CSKA klubu iškovojęs stipriausios Europos komandos vardą", - džiūgavo vyriausiasis Maskvos ekipos treneris Ettore Messina.

Į pergalę CSKA krepšininkus, pastaruosius trejus metus pralaimėdavusius Eurolygos pusfinalius, atvedė Theodoras Papaloukas. Graikijos rinktinės lyderis, pelnęs 18 taškų ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, perima įžaidėjo iš Lietuvos Šarūno Jasikevičiaus lyderio vaidmenį. Papaloukas, kaip ir lietuvis, atvedė savo rinktinę į Europos čempionato viršūnę ir buvo pripažintas naudingiausiu pirmenybių žaidėju. Dabar jo ekipa laimėjo ir Eurolygos turnyrą.

Komandos taškas į tašką kovojo apie septynias minutes, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje 7 taškus be atsako pelnę rusai atitrūko. Per antrą kėlinį CSKA krepšininkams buvo pavykę įgyti dviženklę persvarą, kurios panaikinti Tel Avivo ekipa nesugebėjo. Pavyti rusų žydams neleido dažnai darytos klaidos - "Maccabi" krepšininkai prarado net 20 kamuolių, o Rusijos čempionai varžovams padovanojo vos 7 kamuolius.

Trečiąją vietą Eurolygos turnyre iškovojo Vitorijos "Tau Ceramicos" krepšininkai. Jie pusfinalyje 70:85 nusileidę "Maccabi" ekipai, mažajame finale 87:82 nugalėjo amžiną priešininkę "Barcelonos" komandą.

Pusfinaliai

MACCABI - TAU CERAMICA 85:70. Kėliniai: 24:17, 27:15, 22:16, 12:22. Maccabi: Bastonas 20, Parkeris 19, Vujčičius 16. Tau Ceramica: Scola 17, Hansenas 15, Erdoganas 12.

BARCELONA - CSKA 75:84. Kėliniai: 20:15, 18:19, 14:23, 23:27. Barcelona: Williamsas 24, Thorntonas 15, Navarro 10. CSKA: Holdenas 19, Papaloukas 19, Smodišas 17.

Dėl 3 vietos

BARCELONA - TAU CERAMICA 82:87. Kėliniai: 19:26, 17:21, 24:15, 22:25. Barcelona: Fučka 20 (9 atk. k.), Navarro 20, Thorntonas 18. Tau Ceramica: Drobnjakas 19, Hansenas 15, Erdoganas 14.

Finalas

CSKA - MACCABI 73:69. Kėliniai: 18:18, 17:12, 14:18, 24:21. CSKA: Papaloukas 18, Vanterpoolas 16, Smodišas 12. Maccabi: Solomonas 20, Arnoldas 14, Parkeris 10.