Rusijai - olimpinio krepšinio bronza

2012 08 12 15:10
Andrejus Kirilenka (raudona apranga). /Reuters/Scanpix nuotr.

Sekmadienį vykusiame Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyro mažajame finale Rusijos rinktinė įveikė Argentiną 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20) ir iškovojo bronzos medalius.

Reto atkaklumo dvikovos trečiajame ketvirtyje Rusijos krepšininkams buvo pavykę įgyti 11 taškų persvarą. Tačiau pasiduoti nelinkę argentiniečiai iki rungtynių pabaigos likus septynioms minutėms rezultatą išlygino. Nuo šios akimirkos link bronzos medalių abi komandos pradėjo veržtis "nagais ir dantimis".

Iki paskutinio kėlinio pabaigos likus 2.44 minutės, Argentinos rinktinės lyderis Emanuelis Ginobili tritaškiu persvėrė rezultatą argentiniečių naudai 72:71. Tačiau rusai, daugiausiai Andrejaus Kirilenkos ir Aleksejaus Švedo (vien per paskutinį ketvirtį pelniusio 11 taškų) pastangomis, dramatiškoje rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Argentinos rinktinė: Emanuelis Ginobili 21, Andresas Nocioni 16, Carlosas Delfino 15, Luisas Scola 11.

Rusijos rinktinė: Aleksejus Švedas 25 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Andrejus Kirilenka 20 (8 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas 19 (5 kld.).