Rusijos tolybėse TEO laimės nerado

2009 01 28 0:00
Rezultatyviausiai TEO ekipoje rungtyniavusi J.Šteimikytė-Virbickienė (dešinėje) mėgina blokuoti M.Stepanovos metimą.

Rusijos superklubas Jekaterinburgo UMMC nepasigailėjo Lietuvos čempionių ir Eurolygos aštuntfinalio serijoje išsiveržė į priekį.

Antradienį Vilniaus TEO krepšininkės per pirmąsias Eurolygos aštuntfinalio rungtynes svečiuose nesugebėjo rimčiau pasipriešinti šeimininkėms.

Pasiųstos į nokdauną.

Latvio Gundaro Vėtros treniruojama Jekaterinburgo komanda, jau per pirmas dvi minutes į nokdauną pasiuntusi viešnias 10:0, pergalę iškovojo rezultatu 91:61.

Mūsų komandos treneris Rūtenis Paulauskas, kai keturios auklėtinių atakos baigėsi nesėkmingai ir du kartus buvo prarastas kamuolys, jau antrąją minutę buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Per pirmąjį ketvirtį vilnietėms nekrito kamuolys į krepšį iš vidutinio nuotolio. Vienintelė Crystal Langhorne pelnė dvitaškį, o TEO komandą nuo triuškinimo gelbėjo trys taiklūs Aurimės Rinkevičiūtės tritaškiai (3/3).

Pirmąjį ketvirtį laimėjusios 27:11, Rusijos krepšininkės ir vėliau nemažino apsukų. 16-tą minutę jų persvara padidėjo iki 25 taškų (40:15). Skirtumą sumažinti padėjo Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Ji per antrąjį kėlinį pelnė 10 taškų, o ilsėtis ekipos išėjo Rusijos komandai pirmaujant 47:30.

Per pirmąsias 20 minučių TEO žaidėjos pataikė tik 5 dvitaškius iš 22 (UMMC - 14/24), nežymiai nusileido kovodamos dėl kamuolio po krepšiais (15 ir 18) bei pagal klaidų skaičių (10 ir 8).

Nuo 43 taškų - iki 30

Didžioji pertrauka Vilniaus komandai nepadėjo. Po jos mūsų žaidėjoms dar sunkiau sekėsi pataikyti į krepšį. 26-tą minutę, esant rezultatui 55:35, Jekaterinburgo ekipa likusią trečio kėlinuko dalį laimėjo 15:0 ir įgijo solidžią 35 taškų persvarą (70:35). Mūsų žaidėjos per trečiąjį ketvirtį, kurį pralaimėjo 5:23, pataikė tik du dvitaškius ir vieną baudos metimą.

Įpusėjus paskutiniam kėliniui šeimininkės pasiekė didžiausią skirtumą per šią dvikovą - 43 taškų (86:43). Jį vilnietės sugebėjo sumažinti iki 30.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė 184 cm ūgio puolėja iš Lenkijos Agnieszka Bibrzycka, pelniusi 21 tašką. 17 taškų prie pergalės pridėjo Marija Stepanova. Vilniaus klube vienintelė J.Štreimikytė-Virbickienė pelnė dviženklį taškų kraitį - 23. Be to, ji dar ir kamuolį sugriebė 8 sykius. Viena rezultatyviausių Eurolygos krepšininkių C.Langhorne, pataikiusi tik 4 dvitaškius iš 12, surinko 8 taškus.

Atsakomosios rungtynės vyks šį penktadienį "Siemens arenoje". Norėdamos patekti į kitą varžybų etapą mūsų žaidėjos privalo du kartus nugalėti Jekaterinburgo UMMC komandą.

Jekaterinburgo UMMC - Vilniaus TEO 91:61 (27:11, 20:19, 23:5, 21:26).

UMMC: A.Bibrzycka 21 (3-5/7), M.Stepanova 17, A.Jones 14, C.Pondexter 10, J.Leučenka 9, S.Gruda ir S.Abrosimova po 8, N.Vodopjanova ir D.Nolan - po 2.

TEO: J.Štreimikytė-Virbickienė 23 (8 atk. kam.), A.Rinkevičiūtė 9 (3-3/4), A.Bimbaitė ir C.Langhorne - po 8, D.Staugaitienė 5, G.Petronytė ir N.Kuin - po 4, R.Valentienė 0.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 29/51 (57 proc.) ir 17/44 (39), tritaškiai - 8/12 (67) ir 5/13 (38), baudos - 9/11 (82) ir 12/14 (86), kamuolys atkovotas 36 ir 26 kartus, rezultatyviai perduotas 23 ir 12, prarastas 17 ir 20, perimtas 14 ir 10, blokuotas 1 ir 3 kartus.