Rytų konferencijos finalas prasidėjo „Cavaliers“ pergale

2015 05 21 8:26
LeBronas Jamesas (iš dešinės) buvo pagrindinis „Cavaliers“ pergalės kalvis. USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalą pergale pradėjo Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai, išvykoje 97:89 (20:26, 31:25, 23:16, 23:22) nugalėję Atlantos „Hawks“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržę į priekį 1-0.

Į priekį svečių komandą vedė LeBronas Jamesas ir J.R. Smithas, kartu pelnę beveik du trečdalius nugalėtojų taškų – atitinkamai 31 ir 28.

Jei „Cavaliers“ superžvaigždės Jameso taiklumas šį sykį nebuvo pats geriausias (12 iš 26 metimų), svečių snaiperis Smithas „Hawks“ krepšininkus tiesiog gniuždė savo tritaškiais metimais.

Nuo atsarginių suolo į aikštę žengęs atakuojantis gynėjas ant parketo praleido 35 min., per kurias realizavo 2 iš 4 dvitaškių ir net 8 iš 12 tolimų šūvių. 8 taiklūs vieno žaidėjo tritaškiai per rungtynes – naujas „Cavaliers“ klubo rekordas.

Komandos koja kojon žengė daugiau nei du su puse kėlinio. Kai 32 min. Jeffas Teague baudų metimais eilinį kartą išlygino rezultatą (63:63), prognozuoti, jog nuo tos akimirkos „Hawks“ pradės strigti, buvo sudėtinga. Tačiau nutiko būtent taip.

Šeimininkai keletą kartų suklydo puldami, o „Cavaliers“ į tai atsakė spurtu 8:0 (dvi Jameso baudos ir du Smihto tritaškiai iš eilės) bei per kelias minutes nutolo 8 taškais (71:63).

Po trečiojo kėlinio „Cavs“ pirmavo (74:67), o ketvirtojo pradžioje į dar gilesnį nokdauną šeimininkus pasiuntė įsismaginęs Smithas – po dar trijų jo tritaškių iš eilės svečiai savo pranašumą padidino iki 18 taškų (85:67).

Nors Atlantos komanda pamėgino kilti į lemiamą šturmą ir paskutinę minutę atsilikimą buvo sumažinusi iki 87:91, galutinai perlaužti mačo eigos šeimininkams nebepavyko – lemiamo ketvirčio pradžioje prarasta buvo per daug.

Pralaimėjimu ir varžovams perleistu namų aikštės pranašumu „Hawks“ problemos nesibaigė. Mačo pabaigoje verždamasis po krepšiu skausmingą kairės kojos kelio traumą patyrė šeimininkų puolėjas DeMarre Carrollas, kuris aikštelę sugebėjo palikti tik padedamas komandos draugų.

„Cavaliers“ pirmosiose atkrintamųjų varžybų serijos rungtynėse išvykoje pergalę šventė pirmą kartą per klubo istoriją.

Antrosios serijos rungtynės taip pat Atlantoje Lietuvos laiku vyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį 3.30 val.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 31 (12/25 dvit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), J.R. Smithas 28 (2/4 dvit., 8/12 trit., 8 atk. kam.), Tristanas Thompsonas 14 (10 atk. kam.), Kyrie Irvingas 10, Timofejus Mozgovas 10 (11 atk. kam.).

„Hawks“: Jeffas Teague 27 (10/18 dvit., 1/6 trit., 4/4 baud.), Alas Horfordas 16, Paulas Millsapas 13, Kentas Bazemore'as 10, Kyle'as Korveris 9.