Rytų konferencijos finalo starte – triuškinantis „Raptors“ pralaimėjimas

2016 05 18 8:58
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Toronto „Raptors“ ekipa Rytų konferencijos finalo seriją pradėjo patirdama triuškinančią nesėkmę varžovų arenoje. Dwane“o Casey auklėtiniai 84:115 (28:33, 16:33, 23:29, 17:20) nesugebėjo mesti iššūkio Klivlando „Cavaliers“ krepšininkams.

Konferencijos pusfinalio serijos trečiajame mače čiurnos traumą patyręs Jonas Valančiūnas savo komandai padėti vis dar negalėjo. Abejojama ir jo galimybėmis žaisti antrajame serijos mače.

Serijoje iki keturių pergalių „Cavaliers“ išsiveržė į priekį 1–0. Antrosios serijos rungtynės penktadienį vėl bus žaidžiamos Klivlande.

Tyronno Lue auklėtiniai į priekį pabėgo antrajame kėlinyje spurtavę 22:2 bei atitrūkę 49:30. Dar iki ilgosios pertraukos šeimininkai surengė kitą spurtą 12:2 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 66:44.

Antrojoje mačo dalyje kanadiečiai įsibėgėjusių varžovų sustabdyti ir toliau nesugebėjo. Po trijų ketvirčių Klivlando klubas pirmavo jau 97:67, todėl paskutinysis kėlinys tebuvo formalumas.

Nugalėtojų ekipos lyderiai šiame mače galėjo pasigirti pavydėtinu taiklumu „iš žaidimo“. LeBronas Jamesas pataikė 11 metimų iš 14, o Kyrie Irvingas – 12 iš 20. Palyginimui, DeMaras DeRozanas pataikė 9 metimus iš 18, o Kyle“as Lowry – viso labo 4 iš 21.

Be pralaimėjimų atkrintamosiose varžybose žygiuojantys dabartiniai vicečempionai pasiekė jau devintąją pergalę iš eilės. Priešingai nei ankstesnėse serijose, šį kartą „Cavaliers“ ginklu netapo tritaškiai. Nugalėtojai pataikė tik 7 tritaškius iš 20 (35 proc. taiklumas).

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 27, LeBronas Jamesas 24, Kevinas Love“as 14, Richardas Jeffersonas (11 atk. kam.) ir Matthew Dellavedova po 9.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 18, Bismackas Biyombo 12, Jamesas Johnsonas 10, Kyle“as Lowry ir Patrickas Pattersonas po 8.