S. Curry praradusi „Warriors“ nušlavė „Rockets“

2016 04 25 8:31
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Be lyderio Stepheno Curry antroje mačo dalyje rungtyniavusi „Golden State Warriors“ komanda prapliupo tritaškiais bei pasiekusi tolimų metimų rekordą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose varžybose atsidūrė per žingsnį nuo konferencijos finalo.

Steve'o Kerro vadovaujami NBA čempionai sekmadienį svečiuose 121:94 (29:29, 27:27, 41:20, 24:18) nušlavė Donato Motiejūno atstovaujamą Hjustono „Rockets“ ir serijoje iki keturių pergalių atitrūko 3–1.

Penktasis serijos mačas trečiadienio naktį bus žaidžiamas Oklande.

„Warriors“ neteko Curry antrojo ketvirčio pabaigoje, kada rezultatyviausias lygos žaidėjas grįždamas į gynybą paslydo toje vietoje, kur tik ką buvo išgriuvęs Motiejūnas, ir pakritęs ant parketo susiėmė už kelio.

Pats atsistojęs Curry šlubčiuodamas patraukė į rūbinę. Prieš antrąją susitikimo pusę jis apšilinėjo, tačiau prieš pat trečiojo ketvirčio pradžią vėl nuėjo į rūbinę, iš kurios buvo pranešta, kad krepšininkas daugiau aikštėje nebepasirodys.

Curry šios rungtynės buvo pirmosios po to, kai jis dėl čiurnos skausmų turėjo praleisti antrąjį ir trečiąjį serijos mačus.

Tiek po pirmojo, tiek po antrojo kėlinių rezultatas buvo lygus, tačiau viskas aukštyn kojomis apsivertė trečiajame ketvirtyje.

Klay Thompsonas per jį pataikė keturis tritaškius, Draymondas Greenas – tris bei kartu 25 taškus iš visų „Warriors“ 40-ies šiame kėlinyje surinkę vedliai svečiams leido atitrūkti ir pradėti dominuoti – 97:76.

Ketvirtajame ketvirtyje „Rockets“ nepavyko rasti priešnuodžių prieš varžovus, kurių persvara vienu metu siekė net 31 tašką – 121:90.

„Warriors“ šiame susitikime iš viso pataikė 21 tritaškį, kas – naujas NBA atkrintamųjų varžybų rekordas. Paskutinį metimą iš toli įmetė Brandonas Rushas.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Motiejūnas aikštėje praleido 25 minutes, per kurias pelnė 8 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/4 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė, 4 sykius suklydo bei surinko 3 naudingumo balus.

„Rockets“: Dwightas Howardas 19 (5/13 baudos, 15 atk. kam.), Jamesas Hardenas 18 (4/13 metimai, 10 rez. perd., 7 atk. kam., 7 per. kam.), Michaelas Beasley 17, Corey Breweris 10.

„Warriors“: Klay Thomsonas 23 (7/11 trit.), Andre Iguodala 22, Draymondas Greenas 18 (8 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 12.