S. Galdikas meistriškai išsaugojo „Neptūnui“ pergalę Panevėžyje

2015 04 16 20:40
Edvardo Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai (30-8) toliau sunkiai finišuoja BEKO-LKL reguliariajame sezone. Lygos vicečempionai svečiuose 83:81 (26:19, 12:19, 29:23, 16:20) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (10/27).

Išretėjusi Panevėžio komanda žaidė aštuoniese, tačiau likus žaisti dvi minutes „Neptūnas“ dar turėjo vytis „Lietkabelį“.

Klaipėdiečiai pergalę išplėšė paskutinėmis akimirkomis. Likus žaisti 13,8 sek. Donatas Zavackas sumetė abi baudas ir pelnė pergalingus taškus (83:81).

Pratęsimą galėjusį išplėšti Evaldo Žabo metimą paskutinę akimirką nuo lanko meistriškai numušė Simas Galdikas, išsaugojęs „Neptūnui“ sunkią pergalę.

Kol „Neptūnas“ sunkiai rinko taškus, „Lietkabelis“ pirmosiomis minutėmis dar laikėsi. Tačiau vos tik įjungęs aukštesnę pavarą Klaipėdos klubas atitrūko 10:4. Du iš eilės E.Žabo tritaškiai sumažino skirtumą 10:14, bet „Neptūnas“ su D.Gailiumi priešakyje vėl atitrūko 21:12. Uostamiesčio ekipa įgijo ir dviženklę persvarą (25:14), bet baigiantis kėlinukui „Lietkabelis“ priartėjo 19:26.

Antrajame kėlinuke „Neptūnas“ ėmė strigti, o M.Kazono ir D.Šalengos tritaškiai priartino „Lietkabelį“ prie svečių 27:28. Netrukus įsisiautėjęs D.Šalenga pelnė penkis taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą – 32:30. Prieš pertrauką žaidimas išsilygino ir po 20 minučių švieslentėje degė skaičiai 38:38.

Iškart po pertraukos „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą. D.Zavackas pelnė penkis taškus iš eilės ir klaipėdiečiai atitrūko 49:43. Dar ir po M.Girdžiūno tritaškio komandas skyrė 9 taškai (59:50). Daugiausia A.Labucko pastangomis „Lietkabelis“ neleido svečiams atitrūkti ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Neptūno“ pranašumas kėlė intrigą – 67:61.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Lietkabelis“ nenustojo minti „Neptūnui“ ant kulnų. J.Žuža išlygino rezultatą (69:69), o E.Žabas ketvirčio viduryje jį persvėrė (71:69). K.Maksvytis bandė gelbėti „Neptūno“ laivą prašydamas minutės pertraukėlės. Likus žaisti 3,5 min. rezultatas buvo lygus – 73:73.

Lemiamu metu komandos keitėsi klaidomis. Lygioje vietoje „Neptūno“ situaciją apsunkino techninė D.Zavacko pražanga. E.Žabas realizavo baudos metimą ir išvedė panevėžiečius į priekį 74:73. Po J.Žužos dvitaškio (76:73) rezultatą žaibiškai tritaškiu lygino M.Girdžiūnas (76:76).

S.Galdikas buvo išvedęs „Neptūną“ į priekį (78:76), tačiau negailestingu tritaškiu likus rungtyniauti 1,5 min. atsakė A.Labuckas, išvedęs „Lietkabelį“ į priekį 79:78. Kitoje aikštės pusėje nepavyko apsiginti prieš D.Gailių, tačiau šis prametė antrąją baudą (79:79). Po chaotiškos kovos po krepšiu „Neptūnas“ turėjo dar vieną šansą, bet juo nepasinaudojo.

Tiesa, staigi „Lietkabelio“ kontrataka nepasiteisino – J.Sinica išrašė galingą bloką. „Neptūnas“ surezgė rezultatyvią ataką ir po S.Galdiko dėjimo (81:79) „Lietkabeliui“ paliko 24 sek. vilties. Likus žaisti 15,2 sek. E.Žabas išprovokavo pražangą ir dviem baudų metimais išlygino rezultatą (81:81).

Nesuderinęs veiksmų gynyboje „Lietkabelis“ likus 13,8 sek. pasiuntė D.Zavacką prie baudų metimo linijos, o šis nesunkiai sumetė abi baudas (83:81). E.Žabo dvitaškį, kuris pašokinėjęs ant lanko jau krito į „Neptūno“ krepšį, paskutinę akimirką numušė S.Galdikas – „Neptūnas“ išplėšė dramatišką pergalę.

Neptūnas“: D.Gailius 18, S.Galdikas 15, D.Zavackas 13, A.Butkevičius ir M.Girdžiūnas po 12, M.Shakuras 8, R.Nacius ir J.Sinica po 2, V.Vasylius 1.

Lietkabelis“: E.Žabas 25, D.Šalenga, J.Žuža (9 atk. kam.) ir A.Labuckas po 14, G.Žalalis 5, D.Griškėnas 4, M.Kazonas 3, L.Aukštikalnis 2.